1. HNL Juniori: Dugopolje izgubilo od Sesveta

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Dva dana prije svojih starijih kolega i juniorski nogometaši NK Dugopolja odigrali su redovni susret svoje lige. U 1. juniorskoj HNL Dugopoljci su pred oko 200 gledatelja dočekali momčad Sesveta.

Sesvećani su u ovaj susret ušli sa jednom pobjedom i dva poraza. Bolji su bili od Osijeka u gostima (0:1), dok su u dva posljednja susreta upisali poraze od Lokomotive (3:2) i Rijeke (2:0), te ukupnim kontom od 3 boda pokraj svojega imena. Dugopoljci su u prva tri kola pobijedili Rudeš (3:1) i Slaven Belupo (1:2), a nenadano izgubili od Hrvatskog dragovoljca (0:1), te ukupno zbrojili 6 bodova prije ovog susreta.

Ipak, iako se očekivalo kako će Dugopolje nastaviti sa dobrim igrama s početka prvenstva, dogodilo se još jedno iznenađenje. Gosti iz zagrebačkog predgrađa bili su uspješniji rezultatom 1:2, a da stvar bude zanimljivija sva tri pogotka djelo su igrača Sesveta.

Već u 5. minuti sudac je pokazao na najstrožu kaznu u korist Sesveta, a koju je napadač Dominik Barukčić uspješno realizirao. Samo dvadeset minuta kasnije gosti dolaze do povećanja vodstva. U 25. minuti Domagoj Sabljo zabija za 0:2. Kako ne bi ostalo samo na lošem ulasku u utakmicu dogodio se trenutak koji je još više otežao situaciju Dugopolja. U 31. minuti Tomislav Duvnjak dobiva crveni karton i time domaćini u preostale dvije trećine utakmice igraju s igračem manje. Ipak, igrača više na terenu Sesvete nisu uspjeli iskoristiti postizanjem novog pogotka, već upravo suprotno zabili su gol sami sebi. U 88. minuti igrač gostiju Igor Nikšić smanjuje vodstvo svoje momčadi na konačnih 1:2.

U sljedećem kolu juniori Dugopolja dočekuju ekipu Varaždina. Ta utakmica na rasporedu je 02.10. s početkom u 16 sati na stadionu Hrvatskih vitezova. Varaždinci se nalaze na pretposljednjem mjestu sa jednim bodom kojeg su osvojili na gostovanju kod Lokomotive kada je rezultat bio 2:2. U ostala tri kola izgubili su od Dinama (3:2), Osijeka (0:2), te u prošlom kolu teško su stradali od Rijeke 0:6.

Susret protiv Varaždina dobra je prilika juniorima Dugopolja da se vrate na pobjednički kolosijek.