20/06/21

1. HNL Juniori: Dugopolje osvojili novi bod kod Osiječana

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Ove subote su juniori NK Dugopolja odigrali utakmicu 7. kola 1. HNL u juniorskom uzrastu. Pred oko 70 gledatelja, dočekali su ih vršnjaci Osijeka.

Nakon prošlog neriješenog rezultata bez pogodaka kod IStre, Dugopoljci su se nadali kako će ovoga puta uspjeći realizirati svoje situacije i postići pogodak. I bili su u pravu, no i Osiječani su razmišljali na isti način. Bio je ovo ogled dvaju susjednih momčadi na tablici, te je rezultat mogao ići u korist bilo koje ekipe. Domaćini su se proglasili favoritom uoči utakmice, no nešto se pitali Dugopolje.

Već u 11. minuti Osijek dolazi u vodstvo. Mladi obrambeni igrač domaćina, Jurica Barišić postigao je pogodak za 1:0. No ta prednost nije dugo trajala. Dugopoljci su preko Antonia Kulića u 17. minuti izjednačili na 1:1. Ipak, na odmor se otišlo sa prednošću domaćina. Osiječani su u 31. minuti ponovno zatresli mrežu gostiju. Strijelac za vodstvo domaćina od 2:1 bio je Tomislav Bliznac. Konačni rezultat od 2:2 postavljen je u 55. minuti kada je Ivan Šušnjara postigao zgoditak za izjednačenje rezultata.

Nakon ovakvog ishoda utakmice, Osijek i Dugopolje zadržali su pozicije na sredini tablice. Osiječani se nalaze na 8. mjestu sa 11 bodova, dok su im najbliži pratitelji upravo Dugopoljci koji se nalaze na 9. mjestu sa osvojenih 9 bodova u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Momčad Dugopolja u sljedećem kolu dočekuje ekipu Lokomotive. Taj susret igrat će se 28. listopada (subota) na stadionu Hrvatskih vitezova s početkom u 11 sati.

Prva HNL Juniori (U19), 7. kolo:

NK Osijek – NK Dugopolje 2:2 (11` Barišić, 31` Bliznac ; 17` Kulić, 55` Šušnjara)

NK Osijek: Luka Dubrović, Bruno Ivić, Karlo Išasegi, Patrick Stanić, Jurica Barišić, Adam Benić, Marin Kuzminski (>61`), Tomislav Bliznac (>89`), Mihael Kuprešak (>71`), Ivan Durdov (>61`), Gojko Gadže (>61`) ; Zamjene: Petar Vidas, Dino Bognar (<61`), Bruno Stupar (<89`), Dario Pudić (<61`), Ivan Ikić (<71`), Leon Meglić, Rudolf Blagogee (<61`)

Trener: Tomislav Steinbruckner

NK Dugopolje: Josip Silić, Antonio Kulić (>85`), Jakov Karabatić, Tino Klepo, Antonio Prančević, Kenan Delić, Marin Karabatić, Mislav Glavinić (>63`), Ivan Šušnjara, Bartul Markovina, Bruno Čovo (>78`) ; Zamjene: Frane Barbić, James Akugbe Amasihohu (<78`), Tomislav Duvnjak (<63`), Tomislav Dadić, Bruno Markota (<85`), Mario Popić, Ivan Gilić-Kuko

Trener: Mario Smodlaka