Druga HNL: Dugopolje bilo bolje, no Varaždinci ipak odnose pobjedu

0
1

Jučer je na stadionu Hrvatskih vitezova, pred oko 350 gledatelja, između NK Dugopolja i NK Varaždina odigrana utakmica 3. kola Druge HNL.

U prvom dijelu gledali smo zanimljivu utakmicu u kojoj je Dugopolje imalo terensku inicijativu no gosti su bili konkretniji. Dugopoljci su cijelo poluvrijeme gradili svoje napade od koji su neki bili vrlo izgledni, a gosti uglavnom su igrali na kontre. Kad se sve zbroji i oduzme, Dugopoljci svoje napade nisu iskoristili dok Varaždinci svoje jesu.

Već u 1` minuti Diyoke se našao u prilici, no visoko upućenu loptu vratar gostiju Mrmić je skinuo sa glave domaćeg igrača. Nekoliko minuta kasnije kapetan Balić je iz slobodnog udarca sa 25 metara odapeo snažno, no pokraj gola. Odmah u sljedećoj minuti nakon dubokog ubačaja lopte iz auta, Nakić je pokušao zabiti iz voleja, no opalio je visoko iznad gola. U tim trenutcima Dugopolje je preuzelo sve veću inicijativu, a napadi su se redali jedan za drugim. U 10` nakon odbijanca ponovno pokušava Balić, ali sa 20 metara ne pogađa cilj. I tada primirje do 17` minute kada gosti dolaze u vodstvo. Nakon što su dvije minute kružili i kreirali napad, brzim dodavanjem kroz sredinu na vrhu 16 metara lopta dolazi do Martinaga koji je petom produžuje do Golubara a ovaj bez većih problema šalje iza leđa vratara Ćubića. Varaždinci su u tim trenutcima kratko preuzeli inicijativu. U sljedećoj minuti Benko odlično tuče sa 25 metara iz slobodnog udarca, ali Ćubić atraktivno odbija loptu koja u nastavku akcije završava preko vratiju. U 22` minuti Dadić izvodi slobodan udarac za Dugopolje, Balić puca glavom a vratar gostiju vadi loptu ispod grede. U 29` minuti zbog ozljede igru je napustio domaći čuvar mreže Ćubić kojega je zamijenio Butara. U 38. minuti Varaždinci su izveli slobodan udarac iz kojeg je lopta preletjela je svih i od desne vratnice odbila se u gol aut. I u sudačkoj nadoknadi Varaždin povećava svoje vodstvo. Lopta je išla kroz sredinu terena do Benka kojega ruši Maglica i sudac svira kazneni udarac. Benko sam izvodi  jedanaesterac i precizno pogađa u lijevu stranu gola sok Butara ide u desnu. Varaždin vodi 0:2.

U drugom poluvremenu svjedočili smo vrlo sličnom susretu. Dugopolje je stalno stvaralo prilike i napadalo, a Varaždinci su skoro pa nestali sa terena. U prvih 14` minuta zabilježili smo tek jedan pokušaj s obje strane. Nakić je lijepo ubacio u peterac loptu koju je glavom spustio Živković, no gosti čiste u posljednji trenutak. Deset minuta kasnije s druge strane pokušao je Benko no njegov udarac domaći odbijaju, da bi u nastavku akcije lopta završila iznad gola. U 59` zasluženi pogodak za Dugopolje. Diyoke odlično dodaje na desno krilo prema Nakiću koji vrlo lijepo probija stranu i ubacuje loptu po podu do Živkovića, on iz okreta puca u suprotan kut no ne sasvim precizno. Na njegovu loptu natrčava Prelčec i posprema u gol za 1:2. Dvije minute nakon slična akcija, samo ovoga puta Živković nije bio precizan u završnici. Tri minute kasnije Nakić lijepo vuče loptu po sredini terena, pokušava proigrati Živkovića no daj prebrzu loptu. Ponovno je Dugopolje u napadu. U 67` minuti već viđena akcija u kojoj Krstulović-Opara probija desnu stranu, ubacuje u kazneni prostor a skrenuta lopta prolazi opasno uz vratnicu. Do kraja smo vidjeli još dvije prilike domaćina, te jednu gostiju no rezultat se nije mijenjao.

Na kraju možemo samo zaključiti kako Varaždinci jesu odnijeli sva tri boda, no prema prikazanoj igri je možda rezultat trebao biti sasvim suprotan, odnosno pobjeda domaćina. Dugopoljci su cijelu utakmicu bili agresivniji i konkretniji protivnik, no nažalost nisu uspjeli realizirati svoje napade do kraja. Ovo je treći poraz u nizu. No, raspored je iznimno težak na otvaranju i sada ne treba gubiti glavu. Dovoljno je još kola i utakmica do kraja sezone da se ostvari željeni rezultat.

U sljedećem kolu Dugopolje igra još jedan derbi susret. U Zagrebu protiv momčadi Dinamo II. Ta utakmica je na rasporedu u nedjelju 16.09. u 16:30 sati.