Druga HNL: Na krilima odličnog Prelčeca, Dugopolje savladalo Međimurje

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

NK Dugopolje je danas pred oko 100 gledatelja ugostilo momčad Međimurja. Utakmica se igrala u sklopu 7. kola Druge HNL.

Igralo se na vrlo lošem terenu, natopljenom vodom i blatnjavom od kiše koja je padala neposredno prije susreta. Dugopolje je odigralo odlično prvo poluvrijeme i pametno drugo. U prvom dijelu gledali smo potpunu dominaciju domaćina na sredini terena i agresivnu igru koje su bile ključne za pobjedu domaćina. U drugoj polovici susreta Dugopolje je vrlo vješto sve gostujuće pokušaje organiziranja napada sprječavalo, te su još i povećali svoje vodstvo.

Igrač utakmice bio je Nikola Prelčec koji je odigrao odličan susret i postigao tri pogotka.

6’ Prva prilika utakmice. Prelčec je jednu nezgodnu loptu lijepo prebacio za Živkovića kojega je blokirao Ptiček, no lopta ponovno dolazi do Prelčeca koji prizemno puca pokraj desne vratnice

9’ Gol za Dugopolje. Duga lopta upućena sa domaćinske polovice terena prelazi sve igrače, nekako dolazi do Prelčeca koji se našao sam ispred vratara gostiju Nemeca i bez problema ga matira za 1:0 vodstvo Dugopolja.

11’ Novi napad Dugopolja. Na desnoj strani duplim pasom kombiniraju Prelčec i Maglica koji ubacuje ispred gola Međimuraca, no ometani Živković nije uspio uputiti kvalitetan udarac i lopta ponovno završava pokraj desne vratnice

22’ Gol za Dugopolje. Domaći su izborili aut na nekih 20 metara sa lijeve strane. Dobivenu loptu je lijepo zagradio Živković, prošao uz aut liniju i ubacio povratno visoko na drugu stativu. Maglica je pokušao volejom iz prve zakucati u mrežu gađajući suprotne rašlje. Lopta je išla prema golu i već savladala vratara, no da ne bi bilo nedoumice natrčao je odlični Prelčec i glavom zabio za 2:0.

29’ Udarac iz kuta za Dugopolje izveo je Rakić, a nabačenu loptu lijepo je iz voleja potegnuo Llanos no ponovno uz samu vratnicu.

30’ Lijepi prolaz Dadića po lijevoj strani napada, ubacuje loptu u sredinu kaznenog prostora gdje Živković sa 11 metara glavom puca pokraj gola gostiju.

35’ Kontra Dugopolja. Živković je na sredini terena oduzeo loptu gostima, dodao je do Llanosa koji se sujrio po sredini terena te odigrao desno na Prelčeca, a ovi mu odmah vraća na udarac kojeg gosti odbijaju u korner.

36’ Gol za Dugopolje. Na ubačaj iz kuta kojeg je izveo Rakić, Živković iz prve i iz okreta poteže snažni udarac po podu koji završava iza leđa Nemeca.

49’ Gosti su pokušali sa desne strane. Loptu je u kazneni prostor ubacio Pajić, ona prolazi sve na drugu stranu šestnaesterca gdje Brcković imao dovoljno vremena namjestiti udarac no njegov pokušaj je bio slab i ravno u Ćubića

62’ Treći pogodak Prelčeca. Dugopolje je nakon dužeg perioda jalovog pritiska gostiju došlo do posjeda lopte. Kružili su oko obrambenog zida Međimuraca i tako je lopta došla do Llanosa. Ovaj ubacuje u kazneni prostor, lopta prelazi sve igrače i dolazi malo iza leđa do Prelčeca. On sam sebi namješta na volej i iz okreta pogađa suprotan donji desni kut za 4:0 Dugopolja i svoj hattrick.

75’ Trostruki strijelac i igrač utakmice Nikola Prelčec, uz veliki i zasluženi pljesak publike napustio je igru. Zamijenio ga je Dyioke.

Dugopolje – Međimurje 4:0