Fantastičan utorak za hrvatski tenis u Melbourneu! Polufinalne nastupe na Australian Openu u konkurenciji parova izborile su kombinacije Mektić/Pavić, Dodig/Polašek i Jurak/Stojanović.

Nikola i Mate i dalje ne znaju za poraz u 2021. godini, do 12. uzastopne pobjede stigli su četvrtfinalnim slavljem protiv osmih nositelja, Francuza Pierre-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta – 6:4, 4:6, 7:6(10:3).

O pobjednicima je odlučio tie-break trećeg seta u kojem su Herbert i Mahut poveli s 3:2, a Mektić i Pavić su nakon toga uzeli osam uzastopnih poena za veliko slavlje.

Drugi će nositelji u borbi za veliku završnicu igrati protiv devetopostavljenih Ivana Dodiga i Filipa Polašeka koji su u četvrtfinalu srušili Australce Matthewa Ebdena i John-Patricka Smitha – 6:4, 2:6, 6:2.

Hrvatsko-slovački dvojac je ključni break za pobjedu napravio u trećem gemu odlučujućeg seta, a zatim u sljedećem gemu izvukao 15:40 nakon čega Australci više nisu imali priliku za povratak.

Darija Jurak je u 36. godini stigla do najvećeg rezultata u karijeri, ona i 12 godina mlađa Srpkinja Nina Stojanović izborile su polufinale ženskih parova nakon uspjeha protiv srpsko-talijanske kombinacije Aleksandra Krunić/Martina Trevisan – 6:7(3), 6:3, 6:2.

Nakon izgubljenog prvog seta, Jurak i Stojanović u nastavku dvoboja nisu imale nikakvih problema na putu do nove pobjede. U borbi za veliku završnicu čekaju ih treće nositeljice, Čehinje Barbora Krejčikova i Katerina Siniakova.