HAJDUK je u 24. kolu HNL-a na gostovanju svladao Hrvatski dragovoljac 3:0 i tako privremeno skočio na drugo mjesto ljestvice.

Sva tri gola zabio je Marko Livaja, najbolji igrač 1. HNL. Hajdukov današnji kapetan zabio je prva dva gola iz penala. Doveo je Hajduk u vodstvo u 32. minuti, a u 75. je opet poentirao iz kaznenog udarca. Treći gol Livaja je zabio u 79. minuti nakon asistencije Stipe Biuka.

Livaja je u ovoj sezoni zabio 27 golova. Uz HNL golove Livaja je zabio četiri u Kupu te dva za Hrvatsku. S današnja tri gola Hajdukova je desetka ispisala klupsku povijest.

S 21 golom postao je najbolji strijelac Hajduka u jednoj HNL sezoni. Dosad je tu titulu držao Mijo Caktaš, koji je u sezoni 2019/2020 zabio 20 golova za Hajduk. Pred Livajom je još 13 ligaških utakmica i sva je prilika kako će dodatno poboljšati svoj učinak.