20/06/21

Pobjeda prve momčadi NK Dugopolja, juniori neriješeno protiv Dinama

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Seniorska momčad NK Dugopolja je u Zagrebu na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca odnijela vrlo važna tri boda. Iako nisu bili favoriti za pobjedu, te su se nadali i neriješenom rezultatu, Dugopoljci su iznenadili svih i pobijedili domaćine. Dugopolje je iznenađujuće povelo u ranoj fazi otvaranja utakmice i nakon pola sata igre na semaforu je bilo 2-0. Već u 15. minuti za 0:1 prvi pogodak postigao je Ivan Primorac. Samo 11 minuta kasnije Nikola Prelčec povisio je na 0:2. Nakon uvodnog rezultatskog šoka, domaća je momčad u nastavku prvoga poluvremena bezuspješno pokušavala doći do smanjenja rezultata. Tek u drugom poluvremenu “Dragovoljci” su stabilizirali svoju igru i počeli stvarati prilike za pogotke. Rezultat je smanjen u 56. minuti susreta, no do poravnanja nije došlo i gosti su odnijeli važne bodove iz Sigeta.

Trener Miroslav Bojko je nakon susreta rekao:

– “Da nam je netko prije utakmice ponudio bod prihvatili bismo ga objeručke. Jer u kakvoj smo bili situaciji prije tri kola svaki bod u gostima za nas je velika premija.”

Dugopoljci su ovom pobjedom konačno pobjegli sa dna ljestvice. Sada se nalaze na 10. mjestu sa 9 osvojenih bodova, dok su dostižne Sesvete na 6. mjestu i 11 bodova.

U 9. kolu Druge HNL, Dugopolje na domaćem terenu dočekuje momčad Šibenika. Taj susret na rasporedu je 20. listopada s početkom u 15:00 sati.

Juniori neriješeno protiv Dinama

Pred oko 800 gledatelja na stadionu Hrvatskih vitezova juniori Dugopolja ugostili su vršnjake iz Dinama.

Igrala se vrlo zanimljiva i dramatična utakmica u kojoj pogodaka nije bilo do pred sam kraj susreta. Dugopolje je povelo u 85. minuti kada je povremeni prvotimac Kenan Delić realizirao udarac sa bijele točke. Ipak, u sudačkoj nadoknadi gosti iz Maksimira uspjeli su poravnati rezultat. U 92. minuti Petar Mikulić je postigao pogodak za plave za konačnih 1:1.

S ovim rezultatom Dugopolje se nalazi na 11. mjestu sa osvojenih 8 bodova. Nije im daleko ni Osijek na 6. mjestu koji ima 10 bodova.