Rukmetašice i rukometaši u vikendu iza nas odigrali ligaške utakmice

0
12

Djevojčice i dječaci Rukometnog kluba Dugopolje, proteklog vikenda imali su vrlo gust raspored.

Djevojčice A

Djevojčice A (rođene 2006./07.) odigrale su prvu službenu utakmicu u Dugopolju. U 3.kolu županijske lige ugostile su ŽRK Cetinu iz Sinja. Zabilježile su i prvu pobjedu 16:10 (9:5). Od početka su cure povele 2:0, 4:2 i tu prednost do poluvremena podigle na 4 gola prednosti. U tom periodu igre najefikasnija je bila Iris Vladović s nekoliko pogodaka iz kontre i polukontre. U nastavku su cure nastavile s dobrom igrom, posebno Gabriela Milić koja je s 8 pogodaka bila najbolji strijelac u redovima Dugopoljki. Ovo je prva pobjeda naših rukometšica, a nova prilika je već idući vikend u Solinu kod ekipe RK Petason Vranjic.

Dječaci B i mlađi kadeti

Nakon pobjede cura, muški dio RK Dugopolja je odigrao svoje ligaške utakmice. Dan su otvorili dječaci B svojim prvim susretom u sezoni s RK Kamičkom u Sinju nakon što su obje ekipe bile slobodne u 1. krugu. Nažalost zabilježili su poraz 10:6 (5:3). U susret su ušli kao favoriti, protiv ekipe koju su u svim dosadašnjim susretima pobjeđivali, jučer su odigrali jako loše. U obrambenom dijelu to je djelovalo solidno. Međutim u napadu igra bez ikakve ideje i ponajviše odlučnosti da se krene i pokuša svladati vratara, doveli su do ovog neočekivanog poraza. Kad se tome pridoda i desetak neforsiranih tehničkih grešaka, rezultat nije mogao biti drugačiji. Idući vikend dječake očekuje gostovanje u Kaštelima i susret s RK Ribola Kaštela i RK Hrvatski dragovoljac. U klubu se nadaju prije svega boljoj i odlučnijoj igri.

Jučerašnji dan je nastavljen susretima mlađih kadeta. Oni su u 2. krugu u Sinju su ugostili RK Vodice i KHRM Dubrovnik. Nažalost u oba susreta su zabilježeni porazi. U prvom susretu s Vodičanima odlična igra u obrani rezultirala je vodstvom na poluvremenu 10:5. U nastavku bolja igra gostiju koji sredinom drugog dijela preuzimaju vodstvo. Ipak, u posljednjoj minuti Dugopoljci ne iskorštavaju kontru za poravnanje i Vodičani pogotkom iz rekontre potvrđuju pobjedu 16:14. U drugom susretu s Dubrovčanima od početka se igrala čvrsta utakmica gol za gol, gdje nijedna ekipa nije uspjela ostvariti značajniju prednost. U 34. minuti, pri vodstvu Dugopolja od 12:10, kao da su se domaći igrači ugasili i gosti rade seriju 5:0 te sigurno privode utakmicu kraju slaveći sa 16:13 (7:6). Dečki su jučer pokazali mnogo želje i odlučnosti u obrani u obje utakmice, međutim za prve bodove trebati će pokazati malo više u zrelosti u napadu. U oba susreta u napadu najefikasniji je bio J. Marendić, dok se igrom u obrani posebno istakao K. Čulin. Prva iduća prilika za bodove je za dva tjedna kada igraju u Sinju utakmicu s RK Kamičak.

Dječaci B

Dječaci B svoje prvenstvo su otvorili u Solinu s dvjema pobjedama. U susretu s solinskom klubovima RK Jadro i RK Solin dječaci su od početka ušli čvrsto te jako u obrani i efikasno u napadu. Pobijedili su RK Jadro 19:11 (12:4) i RK Solin 21:11 (13:3). U oba susreta su se istakli kapetan I. Buzov, koji je odlično vodio momčad, M. Silić odličnom igrom u obrani i realizacijom, kao i M. Barbarić sigurnom realizacijom prije svega sedmeraca. Svi ostali dječaci su dobili priliku da zaigraju i pokažu koliko mogu. Dječake B uzrasta idući vikend očekuje susret s RK Kamičak i RK Vodice u školskoj dvorani u Dugopolju.