Rukometne ekipe ubilježile poraze, dvije članice sudjelovale na prvom okupljanju regije jug

0
0

Ovaj vikend djevojčice A i mlađi kadeti su odigrali svoje prvenstvene susrete. U 4 odigrane utakmice obje ekipe ostale su bez bodova.

Djevojčice su u subotu Trilju odigrale zaostalu utakmicu 2. kola županijske lige i doživjele poraz 22:12 (15:5). Djevojčice su dobro ušle u utakmicu i bile u egalu prvi dio prvog poluvremena, međutim tada upadaju u crnu rupu i domaćini rade seriju 9:0, od 6:4 do 15:4 i rješavaju pitanje pobjednika. Nastavak djevojčice također dobro otvaraju, međutim tada domaća vratarka s nekoliko izvanrednih obrana sprječava povratak Dugopoljki u susret. Osam lopti koje su djevojčice doslovno poklonile domaćinima riješilo je pitanje pobjednika, a sve su to dječje bolesti ekipe kojoj su ovo prve utakmice. Vjerojatno će ih do kraja sezone biti sve manje i manje.

Mlađi kadeti su ovaj vikend odigrali tri susreta i doživjeli sva tri poraza. Time su ostali čvrsto prikovani na dno ljestvice, te im slijedi teška borba za opstanak u ligi. U subotu su u Sinju poraženi zaostaloj utakmici prvog kruga od RK Kamičaka 19:11 (13:5). Loš ulazak u utakmicu donio je vodstvo domaćina 4:0, Dugopolje se vratilo na 4:3, međutim ponovo kao da ih nije bilo na terenu i na poluvrijeme se odlazi sa 13:5 za Sinjane. U nastavku vratar Dugopolja veže nekoliko obrana kod rezultata 14:7, međutim neiskorišteni sedmerac, kontra i dva ulaza sa 6 metara omogućuju domaćinu da utakmicu mirno privede kraju.

U nedjelju su u Splitu mlađi kadeti u okviru 3. kruga poraženi od ekipa RK Balić Metličić 26:14 (13:7) i RK Trogir 21:11 (9:1). U susretima s kvalitetnijim ekipama Dugopolje je opet pokazalo previše oscilacija i nedorečenosti u napadu da bi protivnicima mogli ozbiljnije zaprijetiti. Kao što je rečeno, mlađe kadete očekuje teška borba za opstanak u ligi, te će na treninzima i na utakmicama morati pokazati više da bi izborili ostanak među 14 najboljih dalmatinskih ekipa i sljedeće sezone.

Jučer su mlade igračice RK Dugopolja, Gabriela Milić i Gabriela Rogošić, u Sinju sudjelovale na regionalnom okupljanju djevojčica rođenih 2006./2007. Na prvom okupljanju regije jug za ovo godište cure su ostavile dobar dojam i u klubu vjeruju da će se u budućnosti svojim radom i trudom izboriti poziv na okupljanja.

Izvor: RK Dugopolje