Serie A: Udinese prekinuo negativni niz, SPAL-u važna pobjeda

0
24

U utakmici punoj preokreta Udinese prekinulo negativni niz

Krvarenje je prekinuto, ali potrebno je više da se sve spasi. Udinese se vraća pozitivnom rezultatu nakon jedanaest uzastopnih poraza, ali debi Tudora kao trenera Friuliana ne može biti zadovoljavajući. Utakmica s Beneventom završila je 3:3, s već otpisanom momčadi koja je igrala jedino za vlastiti ponos i hrabrost. Rezultat se čini realnim, jer Benevento zasigurno nije zaslužio poraz. Udinese je bio sretan u ovoj utakmici, pogotovo nakon pogreški kojih su imali tijekom utakmice.

Prvi pokušaj dolazi od Beneventona kada je Viola pucao izvana (7 ‘), a za jednostavnu paradu Bizzarrija. U 13` Udinese dolazi u vodstvo. Andrija Balić sa 27 metara izvodi odličan slobodni udarac i pronalazi Widmera na drugoj vratnici, ovaj s lakoćom glavom pogađa mrežu domaćina za 0:1. Nakon toga reakcija Beneventa je sterilna: previše napeta i komplicirana igra koja je činila trenera De Zerbija nervoznim. Ipak, kasnije dolazi do jednostavnije igre domaćina, pa situacija postaje lakša: u 23`minuti nakon kratkog driblinga na rubu kaznenog prostora, Venuti pronalazi samoga Violu koja sa 8 metara glavom pogađa za 1:1. Novi ozbiljniji pokušaj Udinesea praktički je bio preslika akcije za gol. Andrija Balić ponovno vrlo precizno izvodi slobodan udarac, njegova lopta s očima pronalazi Samira, no Brignoli brani ovaj pokušaj. Posljednje uzbuđenje poluvremena kreira Benevento kada Brignola na rubu šestnaesterca driblingom stvara sam sebi šansu i snažno odapinje, no lopta prolazi malo iznad lijevih rašlji.

Nakon poluvremena Tudor radi određene izmjene čime povlači Andriju Balića više prema obrani. u 57`minuti nakon jednog naivnog prekršaja Cataldi dobiva drugi žuti karton i Benevento ostaje sa desetoricom na terenu. U 60`minuti Viola izvodi udarac iz kuta, a lopta uz pomoć jakoga vjetra dobiva čudnu putanju i ide izravno prema golu Udinesea, no Bizzarri ipak uspijeva spasiti pogodak u posljednji trenutak. Igra je živahna, više zahvaljujući Beneventu koji, unatoč brojčanom inferiornosti, traži pobjedu. U 75`minuti Brignola odlično prolazi po desnoj strani, ulazi u šestnaesterac, lijepim driblingom prolazi Danila, puca sa peterca no lopta u ruku pogađa Pezzella. Sudac uz pomoć VAR tehnologije dosuđuje kazneni udarac za domaćine, iz kojega Coda vrlo lijepo pogađa visoko po sredini za 2:1. Udinese izgleda slomljen, no umjesto potonuća u roku od dvije minute sve preokreće golovima Lasagne: najprije nakon odlične asistencije De Paula, lagano dodiruje loptu koja nekako pronalazi put pokraj vratara domaćina za izjednačenje 2:2. Već u sljedećoj minuti Pezzella ubacuje sa lijeve strane u kazneni prostor gdje na 10 metara udaljenosti od gola domaći obrambeni igrači vrlo loše reagiraju, lopta dolazi do Lasagne koji bez problema pogađa za 2:3. U 90`minuti domaćini izjednačuju na konačnih 3:3. Viola izvodi udarac iz kuta, a na ubačenu loptu najviše skače Sagna koji glavom pogađa u mrežu Udinesea.

Andrija Balić odigrao je svih 90`minuta. Pokazao je vrlo dobru igru, a bio je i asistent za vodstvo Udinesea. Imao je veliki broj točnih dodavanja, a zaradio je i žuti karton.

SPAL-u značajna pobjeda za ostanak

SPAL je gostovao u Veroni gdje je rezultatom 1:3 pobijedio domaćine i time napravio veliki korak ka ostanku u Serie A.

Verona je igrala dosta zatvoreno, iako je njihova pozicija na tablici sugerirala potrebu za napadačkom igrom. Ipak, u 13`minuti domaćini dolaze u vodstvo. Petković se lijepo okrenuo na sredini terena da bi nakon nekoliko koraka uputio izvrsnu loptu kroz sredinu terena prema Valoti, a potonji se odlično izborio za poziciju između Felipea i Vicarija te zabija za 1:0. Vodstvo budi SPAL koji počinje kreirati i svoje prilike. Semplici je bio prisiljen napraviti nekoliko izmjena. Najbolja prilika za goste bio je ubačaj Mattiella nakon kojega Antenuccijev udarac glavom brani Andrade. U 46`minuti Costa ubacuje u kazneni prostor domaćina, Fares vrlo loše reagira i sa pet metara glavom šalje loptu u vlastitu mrežu.

U drugom dijelu stvari se mijenjaju i na terenu igra samo SPAL jer je Verona vrlo loša. Gosti su imali nekoliko prilika, Mattiello nakon dodavanja Kurtića, zatim Grassi čiji pokušaj se odbija od domaćih igrača u korner. S druge strane Verona odgovara lijepom kontrom koju je sam izveo Fares, no u završnici nije bilo preciznosti. U 71`minuti Costa izvodi udarac iz kuta, Vicari produžuje glavom do Felipea koji atraktivno pogađa za 1:2. u 93` minuti Kurtić nakon dodavanja Coste, sa vrha šestnaesterca lijepim udarcem uz lijevu vratnicu postavlja konačnih 1:3.

Lorenco Šimić bio je u kadru za ovu utakmicu, no nije ulazio u igru.