Foto: Dugopolje org

Kako pišu 24 sata Visoki prekšrajni sud u Zagrebu donio je pravomoćnu presudu protiv Ministarstva unutarnjih poslova, a u korist Marka Skeje, nekadašnjeg zapovjednika IX. bojne HOS-a ‘Rafael vitez Boban’.

Sutkinje Ivanka Mašić kao predsjednica, Marijana Medić i Snježana Oset zaključile su da je Skejo mogao koristiti pozdrav ‘Za dom spremni’ ispred spomenika ‘Oluja 95’ gdje je u govoru odao počast svim braniteljima koji su poginuli boreći se za Hrvatsku.

Presuda je donesena u ožujku, a krajem lipnja je dostavljena.