Bivša predsjednica Vlade Jadranka Kosor u Novom danu komentirala je obilježavanje obljetnice Bljeska u Okučanima. Smatra da se državni vrh trebao pojaviti zajedno i na taj način poslati poruku.
“Mislim da bi bilo važno u suverenoj državi koja je proživjela tako strašan rat, tako strašnu agresiju na ovakve dane, da ono što se zove državni vrh, zajedno dođe na mjesta gdje se slavi, gdje se komemorira i da zajednički pošalju poruku. Pojavljivanje na istom mjestu, isto vrijeme, od ljudi koji predstavljaju državu jest samo po sebi poruka”, rekla je Kosor, dodajući da se, kad je ona bila državna dužnosnica, uvijek dolazilo zajedno.
“Mi smo, bez obzira na razlike, na sukobe, a uvijek je bilo sukoba među dužnosnicima, pogotovo kad bi oni dolazili iz različitih stranaka, ali i kad su iz bili istih, ali na te dane smo se uvijek pojavljivali zajedno. Nismo polagali zajednički vijenac i mislim da oko toga sad mnogi manipuliraju. Svaka delegacija je polagala svoj vijenac, ali smo tamo došli zajedno, u isto vrijeme. To je, ponavljam, poruka o tome da o važnim stvarima za državu mislimo istje , kazala je

