Split

Dugopolje minimalnom pobjedom nad Orijentom 1919 nosi 3 boda kući!

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

RIJEKA – Igralište na Krimeji. Utakmica 20. kola Druge HNL. Sudac: Igor Pajač (Zelina). Bez gledatelja.

Strijelac: 0:1 Šego (13)

ORIJENT 1919: Berković 6, Švrljuga 5, Tadejević 6, Mulac 5,5, Smolčić 5,5, Fatić 5,5, Gadže 5, Hodža 5 (59 Putnik -), Črnko 5 (72 Bosančić -), Monjac 5, Fućak 5,5

DUGOPOLJE: Silić 6, Rubić 6, Krišto 6,5, Čerina 7, Karabatić 6, Balić 6, Bašić 6,5 (78 Javorčić -), Brković 6 (46 Bushaj 6), Kreković 6 (71 Ricky -), Markota 6,5, Šego 6,5 (89 Kordić -)

Dugopolje je odnijelo bodove s Krimeje, Orijent 1919 je doživio prvi poraz (0:1) u nastavku sezone u utakmici tijekom koje su gosti iskazali više natjecateljske kvalitete taman koliko je trebalo za potpuno zasluženu pobjedu, piše Sportcom.hr.

Brzo je prošlo razdoblje početnog uvažavanja!

U 13. minuti Markota je lakoćom prošao lijevom stranom kaznenog prostora, odigrao u sredinu gdje je Šego ostao sam, pa mu nije bilo teško skrenuti loptu u mrežu iz blizine – 0:1.

Rani pogodak olakšao je gostima pristup, riječ je o stabilnoj, u svim linijama uravnoteženoj momčadi koja je od prve minute pokazala da neće podleći pritisku bilo koje vrste.

Doduše, nije Orijent 1919 igrao pretjerano fizički agresivno tako da su gosti u prvom dijelu utakmice relativno lako čuvali vodstvo.

Gostujući vratar nije imao posla, točnije, u 27. minuti Švrljuga je uputio jedini opasni izravni udarac u vrata, Silić je skrenuo snažno upućenu loptu s ruba kaznenog prostora.

U prvom dijelu Siliću je više smetala bura nego napadači Orijenta 1919, jedino je je Monjčev (40) udarac sa 16 metara izgledao obećavajuće za domaću momčad, piše Sportcom.hr.