Hajduk i Lokomotiva remizirali u ludoj utakmici, Santini branio nemoguće, Bili zabijali sebi…

0

Lokomotiva i Hajduk su u Kranjčevićevoj remizirali 3:3 u 19. kolu Prve HNL.

LOKOMOTIVA i Hajduk su u nevjerojatnoj utakmici 19. kola HNL-a odigrali 3:3 u Kranjčevićevoj. Za goste su zabili Livaja i dvaput Mlakar, a za domaćine su autogolove zabili Elez i Katić, a jedan gol zabio je Marić.

Nakon što je Lokomotiva već u prvom napadu zaprijetila, Hajduk je počeo dominirati i stisnuo domaćine na njihovu polovicu. Livaja je jednom dobro ubacio, a onda i pucao preko gola, da bi Lokomotiva u 11. minuti sretno povela.

Nespretan autogol Eleza

Cipetić je dobio loptu na desnoj strani i ubacio u sredinu, a Josip Elez je, u želji da je izbije, loptu skrenuo u vlastite rašlje. To mu je bio drugi autogol u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive u desetak dana. Četiri minute kasnije Marić je natrčao na odbijenu loptu i pucao pokraj gola, a u 19. minuti Dambrauskas je morao izvaditi Lovrencsicsa, koji je dobio nezgodan udarac loptom u glavu.

Santini je u 23. minuti s dvije nevjerojatne obrane spasio Lokomotivu. Prvo je skinuo odličan udarac Krovinovića, a u nastavku akcije obranio je i čisti šut Atanasova. U sljedećem napadu Livaja se nakon solo akcije izborio za udarac iskosa s lijeve strane, ali je Santini i to odbio u korner.

Hajduk je izjednačio u jeku napada Lokomotive. Sahiti je povukao kontru i fantastičnom loptom proigrao Livaju, koji je pobjegao obrani i onda majstorski prebacio Kalinića za 1:1. Hajduk se dosta mučio s organizacijom igre i jako puno je griješio u izgradnji igre, a potpuno nesiguran bio je i Lovre Kalinić, koji je imao velik broj netočno ispucanih lopti.

Valdas Dambrauskas ga je ostavio u svlačionici na poluvremenu i ubacio Subašića, a umjesto jako dobrog Sahitija ušao je Ljubičić. Tempo je potpuno pao na početku drugog poluvremena. Hajduk je pokušavao, ali griješio i onda je primio gol. Aliyu je povukao kontru po desnoj strani i lijepo ubacio u sredinu, gdje Marić iz prve pogađa bliže Subašićeve rašlje, iako je Hajdukov novi golman morao bolje reagirati. Livaja je mogao izjednačiti već u sljedećem napadu, ali mu je Santini sjajno obranio udarac iskosa s desne strane.

Lokomotiva se povukla nakon vodstva

Nevjerojatno je kako Hajduk nije zabio u 69. minuti. Nakon duge lopte u peterac Livajin udarac glavom odsjeo je na gredi, lopta se odbila ravno u noge Ljubičića, ali je on dva metra pogodio Santinija. Pet minuta kasnije Aliyu je bio u odličnoj poziciji, ali je pucao ravno u Subašića i sve je bilo spremno za ludu završnicu.

Lokomotiva se potpuno povukla i Hajduk je preselio igru na njezinu polovicu. Stiskali su gosti i onda u četiri minute nevjerojatno okrenuli. Prvo je u 77. Ljubičić povukao po desnoj strani i idealno odigrao u peterac gdje Mlakaru nije bilo teško gurnuti loptu u prazan gol. Stadion u Kranjčevićevoj je eruptirao od oduševljenja i na krilima navijača Hajduk je potpuno okrenuo susret. U 81. minuti Livaja je petom proigrao Melnjaka, a on na isti način kao ranije Ljubičić odigrao u sredinu gdje Mlakar opet zabija za 3:2.

Infarktna završnica

Činilo se da je Hajduk slomio otpor domaćina, ali Splićani su si u 86. minuti pucali u nogu. Nakon ubačaja iz auta, lopta je krenula prema Tuciju, ali je Katić ispred njega neshvatljivom reakcijom lobao Subašića za 3:3.

Na kraju su i jedni i drugi mogli do pobjede. U sudačkoj nadoknadi je Cipetić ispred Biuka u šesnaestercu igrao rukom, činilo se da je bio penal, ali je sudac Pejin nakon konzultacije s VAR-om pustio igru. Hajduk je potpuno stisnuo da bi i zadnjim sekundama Subašić na centar istrčao po jednu odbijenu loptu, ali se sudario s Katićem. Odbijenu loptu igrači Lokomotive nisu uspjeli iskontrolirati, a imali su otvoreni put prema praznom golu…

Napominjemo kako je trener Lokomotive Silvio Čabraja prije utakmice u Kranjčevićevoj rekao je kako “Livaja protiv njih neće ni zabiti ni asistirati”. Hajdukovac ga je ipak demantirao.