Foto: Facebook/Ilustracija

“Ne treba se čuditi kada Peđa Grbin preko facebook stranice SDP-a promovira „štrik oko vrata“ kao izlaz iz krize”, – započinje objava na službenoj stranici Hrvatske stranke prava i nastavlja s s reakcijom na Facebook objavu Foruma mladih s ljetne škole koja je održana u Zaostrogu kod Makarske, a koja vrvi fotografijama na kojoj se nalaze simboli zločinačkog komunističkog režima

“To je još dobro u odnosu na to da SDP javno promovira diktatora Broza i propalu komunističku tvorevinu u kojoj su na najbestijalnije načine politički neistomišljenici, vjernici, kler ubijani i u kojoj su na sve moguće načine zatirana osnovna ljudska prava.

Peđa Grbin koji će, po svemu sudeći, biti onaj koji će zabiti posljednji čavao u lijes propalog SDP-a, nedavno je održao druženje sa svojim “omladincima”, a kako je to druženje izgledalo najbolje svjedoče „kreativni“ plakati (inače, i vrtićka djeca bolje bi ih napravila) s posvetom bivšoj državi i diktatoru Brozu.

Peđi i njegovim omladincima, koji sebe nazivaju socijaldemokratima, normalno je veličati osobu koja je u bivšoj državi, u svakom iole pristojnijem gradu imao vilu i imanje i sasvim lijepo živio na grbači radnog naroda. Osobu čiji su automobil djeca morala posipati cvijećem, nazivati ga ljubičicom bijelom, pisati mu pjesmice i pisma, a onda trčati i nositi štafetu od škole do škole, od mjesta do mjesta. Peđa i njegova ekipa i dan danas se dive diktatoru s izgrađenim kultom ličnosti prema kojem Putin ili Kim Jong Un izgledaju kao nedužne bebe.

Brozova ostavština je krvava i više nitko u uljuđenoj Europi i demokratskom svijetu nema iluzija o tome tko je on. Štoviše, puno je svjetskih uglednih znanstvenika i relevantnih čimbenika koji Josipa Broza stavljaju tamo gdje mu je i mjesto. Tako se, prema listi britanskog Daily Maila, nalazi na 13. mjestu rang-liste masovnih ubojica 20. stoljeća. U društvu je s Mao Ce Tungom, Josifom Visarionovičem Staljinom i Adolfom Hitlerom. Britanski list navodi da je Tito je odgovoran za smrt 570 tisuća ljudi, uglavnom političkih protivnika. Ta je brojka i daleko veća.

Peđi je to okej. Okej mu je što se u Titovo vrijeme gubilo glavu ili, ako je bilo više sreće, završavalo u kazamatu samo zbog spominjanja bilo čega što je imalo veze sa zdravim razumom. Ljudi su proganjani zbog odlaska na svetu misu i prakticiranja vjere, partijsko jednoumlje dominiralo je u svakoj pori života. Djecu su indoktrinirali već u vrtićkoj dobi, a rukovodeći posao teško se mogao dobiti bez partijske knjižice. Otimana je imovina, a nju nažalost i dan danas koriste potomci komunističkih, vlastodržaca. Još se neki i bune zato što ih i njihovi praunuci ne mogu koristiti! Iza Tita i njegove bande ostale su na stotine masovnih grobnica u kojima su bez suda i pravde ubijani ljudi samo zato što su bili Hrvati. To nije nikakav antifašizam već upravo suprotno. Fašizam najgore vrste.

Dok se cijeli civilizirani demokratski svijet zgražava nad ostavštinom komunizma i njihovih diktatora, bezidejni Peđa je uzdiže. Sramite se!” – stoji u objavi na službenoj stranici Hrvatske stranke prava