Foto: Facebook

Aktivist Radničke fronte Jovan Grkinić ponovno pokušava doći u središte pažnje. Prvi put je pokušao biti poznat kada ga je u svibnju 2016. godine privela policija zbog ispisivanja početnih slova grafita SF SN “Smrt fašizmu, sloboda narodu” na bedemu Kornaro.

Tada ga je policijska patrola privela u Prvu policijsku postaju u Splitu gdje je nakon ispitivanja pušten, uz upozorenje da će grad Split odlučiti hoće li protiv njega pokrenuti postupak.

Pokušaj mu nije uspio pa je sedam godina smišljao što napraviti i kako doći u javnost. I dosjetio se jučer. Odlučio Jovan doći na svečanu akademiju 4. gardijske brigade Hrvatske vojske, ponosnih “Pauka”, povodom 32. godišnjice njihovog osnivanja.


Evo što piše na njegovom facebooku:

“Tako ja jučer odoh na proslavu IV gardijske brigade odnosno na svečanu akademiju na medicinski fakultet, pa onda, kada je akademija završila, voditelj nas pozove na domjenak ispred amfiteatra i taman kad san uzeja pijat u ruke da ću uzet mrvu crnoga rižota, meni pristupi krupan čovik sa oznakama IV gardijske brigade i kaže: ” Jovane, misliš da ja ne znam tko si ti, ajde odlazi odavde smjesta i ne pravi nikakav nered, inače ću te smrvit ka tiča….”

I, što ću, ja sam odložio pijat i tužan otišao……” – napisao je na Grkinić.

A je li tako bilo provjerili smo kod nekoliko bivših pripadnika 4. gardijske brigade Hrvatske vojske koji su jučer nazočili svečanoj akademiji na Medicinskom fakultetu u Splitu.

– Nikakav incident nije zabilježen i ta situacija je nemoguća. To se nije dogodilo, niti se može dogoditi. Sve je prošlo dostojanstveno i u najboljem redu kako i priliči Hrvatskoj vojsci, bilo aktivnoj, bilo umirovljenoj – odgovorio nam je sudionik događaja.

Drugi sudionik nam je potvrdio da je u jednom trenutku primijetio spomenutog gospodina kao se mota po prostoriji. Poznaje ga iz viđenja i pitao se što on radi na obilježavanju obljetnice “Pauka”, jer on ga poznaje kao redovitog hodočasnika Pupovčevih derneka u Srbu, kada se obilježava komunističko-četnički ustanak protiv čega smo se pet godina borili u Domovinskom ratu.

Anita M.