foto: Facebook Lidija Bačić

Sinjski gradonačelnik Miro Bulj našao se na udaru kritika zbog situacije na sinjskom Adventu, kada je nezavisna lista dr. Jadrijevića, a koja se sastoji od svoja tri i sedam vijećnika HDZ-a postavila pitanje “Miro, gdje su pare?”

Naime, Bulj je navodno platio više od 200.000 eura za organizaciju svih događaja tijekom blagdanskih tjedana, ali gradskoj oporbi sporno je na što se i kako taj novac trošio.

“Ovogodišnji Advent u Sinju još jednom je pokazao svu raskoš, ali ne blagdanskog duha, već rasipništva, loše organizacije i potpune neodgovornosti gradonačelnika prema javnom novcu. Gradonačelnik iz naroda, uzima od naroda i dijeli, i to bez ikakvog objašnjenja i bez imalo srama. Građani se s pravom pitaju: Tko je ovo organizirao? Tko je ovo dogovorio? Više od 200.000,00 eura (1.500.000,00 kuna) za koga i kome? Za promoviranje lika i djela Mire Bulja, kako bi isti s njima mogao pjevati i grliti se pred stotinjak ljudi”, prenosi Slobodna Dalmacija priopćenje nezavisne liste dr. Jadrijevića.

Potom su pobrojali na što se sve trošio novac. I koliko…

“Dok Sinjanima idu mrvice (Klapa Sinj i gosti 1300 eura, Klapa Prijatelji Brnaze 1000 eura, Koncert KUD-a Osinium i gostiju 800 eura, Teo Grčić i bend 2800 eura i ostali) dotle drugima idu zabrinjavajuće astronomski iznosi: Mladen Grdović 18.000 eura, Zlatko Pejaković 16.000 eura, Dalmatino 18.500 eura. Dok je u Vrgorcu Lidija Bačić prošle godine pjevala za iznos od 6500 eura + PDV, dok za nastupe u Splitu daje ponudu na iznos od 10.000 eura, u Sinju je plaćena 15.000 eura za pjevanje pred 77 ljudi. Dok Hrvatske ruže za nastup u Splitu traže od 12.000 – 15.000 eura u Sinju nastupaju za nevjerojatnih 28.900 eura”, kazali su te zaključili:

“Postavljamo jasno i nedvosmisleno pitanje: Gdje ide ta razlika? Tko je dogovarao ove aranžmane i ugovore? Vraća li se i kome ide dio tog novca kroz provizije, postotke ili neke druge “aranžmane”? Ovo nisu zlonamjerne insinuacije i podmetanja, ovo su logična pitanja koja proizlaze iz brojki koje ne drže vodu. Kada se javni novac troši netransparentno, dužnost je javnosti pitati i tražiti odgovore. Gradonačelniče pitamo vas otvoreno i bez uvijanja: Je li vas barem malo sram?”