Foto: Screenshot

Nakon što su kandidatkinja za zagrebačku gradonačelnicu Marija Selak Raspudić i Sandra Benčić u prepucavanju spominjale Željku Markić, dobile su njezin odgovor.

Naime, saborska zastupnica i koordinatorica Možemo! Sandra Benčić osvrnula se u srijedu na kandidaturu Marije Selak Raspudić za gradonačelnicu Zagreba riječima da je ona serijska kandidatkinja koja se kandidira na svim izborima te nikako nije nezavisna kandidatkinja. Upitala je pritom je li za nju mala donacija hercegovačkog tajkuna od deset tisuća eura, koliko joj je donirao u predsjedničkoj kampanji te jesu li mali donatori ljudi koji inače obilato financiraju Željku Markić, a obilato su financirali i nju u predsjedničkoj kampanji sa sedam tisuća eura.

Zatim je dobila odgovor od Selak Raspudić. “Recite, Sandra, kad već spominjete Željku Markić, s kojom ja nemam nikakve veze – čija je ona bila prva šefica? Moja ili od vaše stranačke kolegice Ivane Kekin?”, upitala ju je. “Pa evo, recite, Sandra – koliko ste vi i vaši kolege iz vlastitog džepa dali za svoje političko djelovanje? Ja sam, primjerice, dala cijelu svoju ušteđevinu. To jasno stoji u mojim financijskim izvještajima. Popričajmo malo i o tome”, kazala je.

Sad se oglasila Željka Markić. “To što Benčić i Selak Raspudić mene uvlače u svoja politikantska razračunavanja najviše govori o njima. Benčić, naravno, na tragu korumpiranog Tomaševića i Možemo – izmišlja i manipulira. Izvukla je nekoliko poduzetnika koji su donirali Selak Raspudić u predsjedničkoj kampanji, a koji istovremeno podupiru rad udruge U ime obitelji i proglasila ih ‘donatorima Željke Markić’ kako bi lijeve birače odvratila od Selak Raspudić. A onda Selak Raspudić tim istim biračima tumači kako nema ona veze sa mnom, već ima Kekin. I govori istinu”, kazala je.

‘Cure, ujedinite se..’

“Da, zaposlila sam Kekin, tada mladu nezaposlenu mamu s tek završenim fakultetom, dala sam joj priliku i bila joj šef. I da, točno je da Selak Raspudić ‘nema sa mnom nikakve veze’. Iako su ona i njezin suprug podržavali neke od aktivnosti udruge U ime obitelji, niti UiO niti ja osobno ne možemo stajati iza neodržive ideje o ‘ideološkom moratoriju’ i neuspjelog guranja Mosta u koaliciju s Možemo i SDP-om nakon zadnjih parlamentarnih izbora”, rekla je Markić.

“Jer, Hrvatskoj su potrebne stvarne promjene na bolje, a Možemo može donijeti samo promjene na gore. Dakle, nakon što su se Marija i Sandra neuspjelo nastojale udružiti na nacionalnoj razini, sada ‘ratuju’ na lokalnoj. Cure, ujedinjujte se i svađajte koliko želite, ali, molim, bez mene”, napisala je Željka Markić, prenosi Teleskop.