Ovoga vikenda malonogometne ekipe MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP na rasporedu su imale za odigrati dva prvenstvena susreta. Seniori su svoj dvoboj odirali, dok su juniori na kraju osvojili bodove bez da su oznojili dresove.

U derbiju seniori poraženi kod Solina

Jučer je u Sportskoj dvorani Solin na Bilaknuši odigran susret 13. kola 1. županijske malonogometne lige. U napetoj utakmici domaćini MNK Solin 1980 dočekali su ekipu MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP. Crni su u susret ušli bez čak 10 ključnih igrača što se odrazilo na samu igru i krajnji rezultat. Igrači koji su mogli nastupiti dali su svoj maksimum no na kraju ipak nije išlo. Domaćini su poveli već u 3. minuti kada je za 1:0 zabio Šimunović. Samo dvije minute kasnije Šarić postiže svoj prvi gol na utakmici i izjednačuje na 1:1. U tim trenutcima lagana dominacija dugopoljske momčadi rezultirala je i jedinim vodstvom na susretu. Za 1:2 u 12. minuti gol je postigao Lipotica. Ipak, do kraja prvog dijela Solinjani su preokrenuli rezultat. Prvo je za 2:2 u 14. minuti poentirao Rožić, dok je za novo vodstvo domaćina gol u 19. minuti postigao Tešija.

U drugom poluvremenu Crni su nastavili s terenskom inicijativom, dok su se domaćini više nego uspješno orijentirali na kontre i polukontre. Na prvi zgoditak u nastavku susreta čekalo se od 24. minute kada je za 4:2 zabio Nazlić. Samo minutu kasnije uvjerljivo najbolji igrač u redovima Crnih, Šarić, postigao je gol za smanjenje vodstva na 4:3. Na novo izjednačenje i hattrick Šarića čekalo se do 30. minute kada je rezultat poravnan na 4:4. Nakon tog pogotka, kola za dugopoljsku momčad krenula su nizbrdo. U 33.minuti Solin novim golom Nazlića koji zabija za 5:4 dolazi u vodstvo koje neće ispustiti do kraja susreta. Već u sljedećoj minuti Tešija postiže gol za povećanje rezultata na 6:4 i tada je bilo jasnije kako će Hrvatski dragovoljac teško doći do pobjede u ovom dvoboju. U 36. minuti i Tešija zabija svoj hattrick te odvodi Solin na 7:4. Crni se unatoč svemu nisu predavali. Samo nekoliko trenutaka kasnije Novaković smanjuje zaostatak na 7:5. Minutu prije kraja Šarić postiže svoj četvrti pogodak i postavlja konačnih 7:6.

Do kraja prvenstva još je 15 bodova u igri, s tim da prve Bačvice s bodom prednosti imaju i utakmicu više za odigrati. Prvenstvo je napeto i zanimljivo, a ovom pobjedom u potpunosti se priključila i ekipa Solina koja zaostaje samo dva boda za Hrvatskim dragovoljcem.

Juniori upisali pobjedu za zelenim stolom

Danas se u maloj dvorani ŠC Gripe trebala odigrati posljednja utakmica Prvenstva mladeži – regija jug malog nogometa. U tom susretu snage su trebali odmjeriti juniorske momčadi MNK Torcide i MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP.

Utakmica se na kraju nije odigrala jer se ekipa Torcide nije pojavila na susretu. Stoga će prema članku 55. iz Pravilnika ovaj dvoboj biti registriran rezultatom 3:0 za MNK Hrvatski dragovoljac ATVP, te će mladi Crni upisati nova tri boda.

Na kraju odlično odigranog prvenstva juniori MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP zauzeli su visoko 4.mjesto na tablici. U 10 odigranih susreta upisali su 6 pobjeda, te po dva neriješena rezultata i poraza. Postigli su ukupno 37 golova, a primili ih 27, što njihovu gol razliku čini pozitivnom za +10 golova.

Ovi rezultati pokazuju kako se radi odličan posao u Školi futsala MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP u Dugopolju, za koju ne sumnjamo kako će svoje svake godine postizati sve bolje rezultate. Tome bi trebala pridonijeti i izgradnja adekvatnog sportskog borilišta za koje se nadamo da će se realizirati tijekom ove godine. Time bi mladi Crni privukli još više momaka koji vole mali nogomet i žele ga trenirati, a konačno bi zaigrali i u samoj općini Dugopolje.

Treneru Željku Kovačeviću – Kovi i igračima predvođenim kapetanom Mateom Bosančićem sada predstoji dugo razdoblje bez prvenstvenih susreta juniorskog nogometa. Nova sezona počinje sljedeću jesen. Ne sumnjamo kako će mladi Crni do tada bit sasvim spremni i uigrani.