U vikendu za nama počela je nova malonogometna sezona. U 1. Županijskoj malonogometnoj ligi nastupa devet ekipa, a među njima i dugopoljski MNK Hrvatski Dragovoljac ATVP.

Popularni Crni premijernu utakmicu imali su protiv novaka u ligi AMNK Universitas II iz Splita. Susret u omiškoj dvorani Ribnjak, gdje će Hrvatski Dragovoljac ove godine igrati domaće utakmice, bio je vrlo zanimljiv i bogat pogocima.

Crni su na parket izašli u jakom sastavu i odmah od prvih trenutaka susreta krenuli sa sigurnom i kvalitetnom igrom. Prvi pogodak na susretu pao je već u 3. minuti kada je ponajbolji strijelac dugopoljske ekipe, Ivan Šarić, zabio za vodstvo do 1:0. Na novi trenutak u kojem će gostujući vratar vaditi loptu iz svoje mreže čekalo se do 10. minute. Pojačanje za ovu sezonu Ivan Kuvačić postigao je svoj prvijenac u dresu Crnih i povećao vodstvo na 2:0. Posljednji pogodak u prvom poluvremenu djelo je Marčića koji je na 3:0 povisio netom prije stanke.

U nastavku utakmice igrači Hrvatskog Dragovoljca dodali su gas i do kraja napunili mrežu gostiju. Kao i u prvom dijelu Šarić je načeo mrežu Universitasa, te u 25. minuti zabio za 4:0. Samo minutu kasnije i Klarić se po prvi put au ovoj sezoni upisao u strijelce i postavio visokih 5:0. Nakon sigurnog vodstva domaćini su malo smanjili pritisak na gostujuću obranu, što je iskoristio Povh koji je smanjio na 5:1. Dugopoljska momčad odmah je odgovorila na primljeni pogodak. Vraćanje pet golova prednosti osigurao je Ivan Šarić i tako postigao hattrick u ovom dvoboju. U 39. i 40. minuti probudio se i Matej Stanić koji je sa dva ekspresna gola povećao vodstvo Hrvatskog Dragovoljca na 8:1. U posljednjoj minuti susreta Universitas je golom Jakšića uspio smanjiti rezultat na konačnih 8:2.

Ovom pobjedom Hrvatski Dragovoljac je odlično ušao u novu malonogometnu sezonu. Tri boda na startu i superiorna igra dobar su pokazatelj kako i u nadolazećim utakmicama od Crnih možemo očekivati samo najbolje.

Novi susret Hrvatski Dragovoljac na rasporedu ima ove subote protiv Muline s početkom u 19 sati.