Druga HNL: Golom kapetana Balića, Dugopolje slavilo kod Šibenika

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Danas je pred oko 400 gledatelja u sklopu 22. kola na stadionu Šubićevac HNK Šibenik ugostio ekipu NK Dugopolja.

Današnji protivnici u ovaj su dvoboj ušli s različitim motivima. Dugopoljcima je bio potreban samo jedan bod da i matematički osiguraju ostanak u ligi, dok se Šibenčani nalaze u neizvjesnoj borbi za lidersku poziciju. U prvom poluvremenu obje momčadi su u susret ušle opreznije, polako gradeći svoju igru. To je ostavilo traga na atraktivnosti same utakmice, pa i broju stvorenih prilika. Prvi su prema golu zapucali Dugopoljci kada je Šibenčanin u dugopoljskom dresu Ante Živković uputio udarac koji je bio preslab za Labrovića. Šibenčani su odgovorili akcijom u kojoj je Pecolaj ubacio s desnog boka, a Kukec opalio atraktivan udarac no Ćubić je vrlo dobro reagirao i obranio taj pokušaj. Do kraja prvog dijela Šibenski igrač Antunović uputio je udarac koji završava u bloku Dugopoljaca. Na drugoj strani gosti su kreirali akciju u kojoj je Jelavić ostavio loptu za Bosančića a potonji puca pokraj gola.

U drugom poluvremenu domaćini su krenuli žustrije. Pecolaj je kreirao šansu za Rocu čiji udarac završava ravno u vratara Ćubića. Dugopoljski branitelj mreže istaknuo se i nekoliko minuta kasnije kada je odličnom intervencijom obranio pokušaj domaćeg napadača Princa. Domaćini su u drugom poluvremenu imali terensku inicijativu, ali njihovi pokušaji nisu odsjedali na željeno mjesto. U 80. minuti Dugopolje je postiglo pogodak koji se kasnije pokazao kao presudni. Udarac Živkovića domaći vratar odbio je u korner, a u nastavku akcije kapetan Dugopolja Balić glavom je zabio gol za vodstvo svoje momčadi. Dugopolje je do kraja utakmice uspješno sačuvalo svoju prednost i kući nosi sva tri boda.

S nova tri boda u svom kontu Dugopoljci su učvrstili svoju poziciju na 3. mjestu Druge HNL, a što je važnije i matematički osigurali nastup u ovom natjecanju i sljedeće sezone. Varaždinci su poraženi u Zadru s 3:0, pa se nakon ovog kola vrh tablice u potpunosti zakomplicirao.

U sljedećem kolu NK Dugpolje dočekuje momčad NK Sesveta. Ta utakmica na rasporedu je u subotu s početkom u 17 sati.