Foto: Bljesak.info

Portal Klix objavio je 16. 11. 2005. godine tekst pod naslovom “Otkrivanje spomenika Bruce Lee-ju u Mostaru” u kojem piše

Incijativa Urbanog pokreta iz Mostara će 26. studenog 2005. dobiti epilog otkrivanjem spomenika Bruce Lee-ju u Velikom parku u Mostaru. Ovo je prvi spomenik Bruce Lee-ju u svijetu, a drugi će biti otkriven u Hong Kongu, dan nakon mostarske inauguracije.

U srpnju 2003. godine članovi ove nevladine organizacije su na javnoj tribini objavili inicijativu kojoj je cilj povratiti značenje javnog prostora, ali i dovesti u pitanje smislenost starih i novih spomenika i “veličina”.

Raspudić Nino i Veselin Gatalo

«U gradu u kojem je sve podijeljeno, želimo podsjetiti da izvan začaranog kruga nacionalnog konflikta postoje brojne stvari koje su svim građanima Mostara zajedničke – Bruce Lee je naprosto drag svima – i Bošnjacima i Hrvatima i Srbima, i lijevima i desnima… Mi ne podižemo spomenik ni glumcu ni liku kojeg je glumio, već samoj ideji pravde», rekao je Nino Raspudić jedan od inicijatora ovog događaja.

U siječnju 2004. godine, “Centar za savremenu umjetnost Sarajevo” započeo je dvogodišnji projekt De/konstrukcija spomenika, a Urbani pokret Mostar jedan je od partnera.

De/konstrukcija spomenika odvija se u okviru relations-projekta koji je inicirala Fondacija za kulturu Savezne Republike Njemačke.

Projekt De/konstrukcija spomenika podržan je od strane Fonda Otvoreno društvo BiH. donosi Hrvatski glasnik

Anita M