Reprezentacija Hrvatske večeras je u Varaždinu odigrala prijateljsku utakmicu protiv Tunisa.

Naša momčad isprobavala je novi sustav igre 3-5-2. Također sastav izbornika Zlatka Dalića nije bio u najjačem sastavu, a igru su započela i trojica debitanata što se odrazilo na sami rezultat. Tunis je na kraju golovima Badrija i Slitija slavio s 1:2, dok je za Hrvatsku pogodak postigao Petković.

U prvom dijelu dosta loše izdanje Hrvatske koja je imala praktički jednu pravu priliku. U drugom poluvremenu ipak bolja igra, čemu su doprinijele i izmjene koje je izbornik Dalić napravio. Također, promijenjen je sustav s 3-5-2 na klasičnih 4-4-2.

Jedna od izmjena koje je Dalić napravio dogodila se u 63. minuti kada je Mijo Caktaš zamijenio Kramarića. Ovo je za Miju prva utakmica u dresu Hrvatske reprezentacije. To je svojim igrama u prvenstvu, gdje je kao vezni igrač bio najbolji strijelac lige, svakako zaslužio. U debiju za reprezentaciju Mijo je odigrao 30 minuta, a možda je trebao dobiti priliku i od prve minute.

Mijo je imao i jednu izglednu priliku kada mu je Perišić odlično asistirao, no njegov dobar udarac uspio je obraniti vratar Tunisa.

Čestitke Miji na nastupu za Hrvatsku reprezentaciju. Nadamo se kako će ih u budućnosti biti još i više.