Ruski tenisači novi su osvajači Davis Cupa. U Madridu, u finalnom susretu, Rusija je pobijedila nakon što je dobila i drugi pojedinačni meč. Za Rusiju je ovo treći trofej pobjednika u ovom natjecanju.

Nakon što je u prvom meču Andrej Rubljov svladao Bornu Goju sa 6-4, 7-6(5) te je Rusima donio prvi bod, u drugom pojedinačnom meču je Danil Medvjedev, drugi tenisač na svijetu, svladao Marina Čilića 7-6(7), 6-2 te time Rusima osigurao pehar.

Nakon toga je meč parova Mektić / Pavić – Rubljov / Karacev očekivano otkazan.

Nije bilo hrvatskog tuluma u španjolskoj prijestolnici u nedjelju navečer, nije se na terenu Madrid Arene još jednom orilo “Večeras je naša fešta”. No, nije bilo ni razloga za pretjeranu tugu jer hrvatski su tenisači već samim plasmanom u finale Davis Cupa napravili senzaciju.

Slomili su dva favorizirana protivnika na tom putu, Italiju na njezinom terenu u Torinu, i Srbiju s najboljim svjetskim tenisačem u sastavu, ali Rusija je u finalu ipak bila barikada koju je bilo nemoguće zaobići.

– Izgleda je ovo srebrna godina za mene – uz osmijeh je komentirao Marin, aludiravši na srebrnu olimpijsku medalju u paru s Ivanom Dodigom.

– Preponosan sam na cijeli turnir, iza nas su fantastična dva tjedna. Žao mi je samo što nismo doveli meč do parova da Mati i Mekti damo šansu da pokažu što znaju – zaključio je Čilić, javlja Slobodna Dalmacija