Foto: HNK Hajduk Split

U Splitu se u četvrtak održava izborna skupština Nogometnog saveza splitsko-dalmatinske županije gdje bi trebala pasti hoće li novi predsjednik biti Hrvoje Maleš i Stipe Marić.

U Splitu se u četvrtak održava izborna skupština Nogometnog saveza splitsko-dalmatinske županije gdje bi trebala pasti hoće li novi predsjednik biti Hrvoje Maleš i Stipe Marić.

Maleš predvodi listu 17 kandidata na kojj su predstavnici nogometnih i futsal klubova iz Dalmaacije, dok iza Perića stoji 30 klubova, članova Nogometnog saveza splitsko-dalmatinske županije.

No, dan prije Skupštine pojavili su se problemi. Klubovi okupljeni oko Stipe Perića najavili su bojkot jer je je u posljednji trenutak promijenjena lokacija održavanja te će ona biti na Poljudu, javlja Slobodna Dalmacija.

Oglasili se priopćenjem

Stoga su se oglasili priopćenjem koje prenosimo u cijelosti:

“Želimo obavijestiti javnost da 30 klubova koji su članovi NSŽSD i koji podržavaju kandidata za Predsjednika NSŽSD Stipu Perića neće sudjelovati na zakazanoj izbornoj sjednici Skupštine NSŽSD od 29.5.2025. godine. Naknadno određivanje mjesta održavanja izborne sjednice Skupštine u prostorijama HNK Hajduk s.d.d. koje je odredeno tek u kasnim večernjim satima dana 27.5.2025. godine od strane tajnika NSŽSD predstavlja kršenje članka 29. stavak 13) Statuta NSŽSD, ali i favoriziranje kandidata Hrvoja Maleša”, ističu.

“Klubovi NSŽSD koji su podržali kandidaturu Stipe Perića izloženi su svakodnevnim pritiscima pojedinaca kojima nije mjesto u nogometu kao sportu. Nogomet kao i HNK Hajduk s.d.d. treba spajati ljude, a ne dijeliti ih pa samim tim metode pojedinaca koji sudjeluju u nečasnim radnjama u svezi ove izborne sjednice Skupštine NSŽSD nisu dostojni veličine HNK Hajduk s.d.d. kao kluba”, zaključuju u priopćenju.