Split

U epskoj bitki na Gripama mladi Crni pobijedili Olmissum

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Jučer je u maloj dvorani ŠC Gripe odigrano 6. kolo juniorskog Prvenstva mladeži – regija jug malog nogometa. Domaćini MNK Hrvatski dragovoljac ATVP dočekali su ekipu Olmissuma.

U vrlo zanimljivoj i borbenoj utakmici koja je sadržavala i preokrete, mladi Crni izašli su kao pobjednici. Bilo je i vrlo ozbiljnih prekršaja koji su završili pucanjem arkade, a također udaljen je i trener domaćina Željko Kovačević – Kova.

Dugopoljci su u susret ušli oslabljeni izostankom dvojice važnih igrača, Stipe Čačića i Antonia Jurka. U dinamičnoj utakmici mreže su mirovale sve do 16. minute. Tada je Domenik Luka Skejić zabio prvi pogodak na susretu i doveo Dugopoljce u vodstvo od 1:0. Nekoliko minuta kasnije, točnije u 24. minuti, gosti uzvraćaju preko kapetana Pajčina i rezultat je 1:1. Prvi preokret na susretu dogodio se u 27. minuti kada je ekipa Olmissuma zgoditkom Tokića povisila na 1:2. Gostujući igrač Tokić je imao burnu utakmicu budući da je osim pogodaka zarađivao i kartone. U razmaku od samo jedne minute, Tokić je postigao svoj drugi pogodak za 1:3, te je uspio zaraditi i dva žuta kartona. Prvi zbog prigovora na sudačku odluku, da bi u 29. minuti zbog nepoštivanja udaljenosti dobio drugi žuti karton i bio isključen iz igre. Samo minutu prije primljenog trećeg pogotka dugopoljski igrač Domenik Luka Skejić zaradio je ozbiljnu posjekotinu iznad desnog oka. Iako se potekla i krv, Skejić nije otišao u bolnicu već je odigrao do kraja susreta te ga na kraju i odlučio. U 33. minuti gosti su imali izvrsnu priliku u kojoj su promašili zicer. Od tog trenutka igrači Hrvatskog dragovoljca maksimalno su iskoristili tu sreću i otišli prema pobjedi. Novih pogodaka nije bilo sve do pred sami kraj susreta kada su u uraganskoj završnici mladi Crni napravili nevjerojatan preokret. U 35. minuti Ante Radman smanjio je zaostatak svoje momčadi na 2:3. Odmah u istoj minuti gosti se nisu ni oporavili od šoka, a Marin Kalac poravnao je na 3:3. U tom trenutku trener Crnih Kovačević hrabrio je svoje momke vjerujući da mogu i do pobjede. I nisu ga razočarali. U 36. minuti svojim drugim pogotkom točku na I stavio je Domenik Luka Skejić koji je zabio za konačnih 4:3. Trener Kovačević je znao da je to potez za pobjedu i s olakšanjem je dočekao taj trenutak i reagirao temperamentno udrivši nogom u klupu. Suci to nisu vidjeli kao bezazlenu reakciju te su Kovačevića isključili sa susreta, a Kova je sa terena ispraćen ovacijama gledatelja. To je bio i presudni trenutak za momke na parketu koje je isključenje njihovog trenera dodatno motiviralo da grizu do kraja i susret okončaju pobjedom. Pred sam kraj utakmice kapetan Bosančić obranio je još jedan zicer gostiju i tako zapečatio pobjedu domaćina od 4:3.

Poznato je kako MNK Olmissum ima možda i najbolje uvjete za rad u ovom rangu, od čega se ističe vlastita dvorana za treniranje. Također, Omišani imaju i iznimne financijske mogućnosti za ulaganje u razvoj mladih igrača kao što je angažiranje proslavljenog splitskog Futsal trenera Ivice Krstulovića-Opare, te Matea Kolobarića i Marka Mladina. No ipak, jučer je pobijedilo zajedništvo i momčadski duh ekipe, te borba do samoga kraja. To je mlade Crne na kraju dovelo do važne pobjede i nastavka njihovih stremljenja prema vrhu tablice.

Kapetan juniorske ekipe MNK Hrvatskog dragovoljca Mateo Bosančić na kraju susreta je rekao:

– Bila je ovo vrlo zahtjevna utakmica sa ozbiljnim protivnikom. Mislim da su gledatelji mogli uživati u ovom susretu punom preokreta i dinamike. Mi smo na kraju bili spretniji i zasluženo pobijedili, a također i isključenje trenera Kove nas je u samoj završnici dodatno motiviralo. Želio bih čestitati svojim igračima na pokazanom karakteru i zajedništvu. Osvojili smo važna tri boda i želimo nastaviti tako i u novim izazovima pred nama. – rekao je Bosančić.

Strijelac dvaju pogodaka Domenik Luka Skejić o susretu i svojoj ozljedi je rekao:

– Odigrali smo odličnu utakmicu i u vrlo napetoj završnici zasluženo slavili. Na meni je u jednom oštrom duelu napravljen prekršaj kojega suci nisu svirali, iako mi je potekla i krv. Nisam želio napustiti svoje suigrače te sam ostao do kraja u utakmici i na sreću postigao i pobjedonosni pogodak. Pokazali smo da smo prava ekipa i idemo tako naprijed. Mogu samo reći da su mi poslije utakmice doktori ranu sanirali sa četiri punta. – zaključio je Skejić.

U 7. kolu mladi Crni gostuju kod ekipe Genius. Ta utakmica na rasporedu je sljedeće subote.