Odigrani su novi susreti talijanskog nogometa. U 20. kolu talijanske Serie A Udinese je igrao neriješeno protiv SPAL-a. Također Empoli je u 22. kolu Serie B protiv Ternana ostvario pobjedu. Balić je igrao za Udinese dok je Šimić bio na klupi Empolija.

Balić igrao od prve za Udinese

Jučer je odigrano 20. kolo talijanske Serie A. Udinese je bio domćin ekipi SPAL, a utakmica je završila 1:1.

U prvom poluvremenu odigrana je vrlo slaba utakmica. Udinese, iako veliki favorit protiv momčadi koja se nalazi u borbi za opstanak, nije stvorio dovoljan broj prilika. No u 11. minuti domaćini dolaze u vodstvo. Nakon kornera je najviše skočio Samir, te glavom s osam metara svladao vratara Gomisa, koji je loše reagirao, lopta mu je izmigoljila u mrežu. Još je nekoliko puta ekipa iz Udina pokušala ugroziti vrata SPAL-a no nisu povećali vodstvo. Balić je imao lijepu priliku kada je sa 18 metara pucao pored desne stative.

U drugom dijelu utakmice, ekipa SPAL-a je bila puno bolja momčad na terenu. Potpuno su nadigrali domaćine te su imali veliki broj udaraca prema golu. Već u 49. minuti došlo je do poravnanja rezultata. Floccari je sjajno osjetio gdje će lopta nakon voleja njegova suigrača, te je promijenio njen smjer, prevario vratara Bizzarrije i s pet metara poslao u mrežu, te je SPAL izjednačio na 1:1. Od prilika Udinesea možemo izdvojiti onu kada se u 64. minuti kreirala šansa za gol. Balić je bio odlično pozicioniran, te da mu je Lasagna uspio dodati loptu, naš igrač bi izašao jedan na jedan sa golmanom SPAL-a.

Andrija Balić je igrao od prve minute. Pružio je dosta solidnu igru. Tokom utakmice bio u dva navrata na rubu da postigne zgoditak. Prvo je u 33. minuti pucao sa 18 metara pored desen strane, a zatim je u 64. minuti izostalo dodavanje Lasagne koje bi Balića gurnulo u mat poziciju. Sve u svemu, dobra igra Balića koji je izašao u 73. minuti kada ga je zamijenio Lopez.

Nakon ove odigrane utakmice, Udinese se nalazi na desetom mjestu sa 29 bodova, koliko ima i 9. Torino. U sredini tablice i dalje je velika gužva, a nju predvodi Sampdoria na 6. mjestu koja ima 33 boda i utakmicu manje. Sljedeću utakmicu Udinese igra 24. siječnja, u gostima protiv Lazija.

Empoli bolji od Ternana

Empoli je u subotu na domaćem terenu igrao 22. kolo Serie B protiv Ternana. Protiv davljenika bili su apsolutni favoriti te su ih pobijedili sa 2:1. Empoli nije smio dopustiti luksuz da ne osvoji sva tri boda budući da se nalazi u vrlo napetoj utrci za ulazak u viši rang. Igrači su to shvatili maksimalno ozbiljno te su odgovorno pristupili utakmici. U potpunosti su nadigrali goste dopustivši im tek dvije prilike.

Tokom utakmice Empoli je u potpunosti dominirao, držeći sve konce igre u svojim rukama. Već u 16. minuti nakon stalnog pritiska vratar gostiju je kapitulirao nakon udarca Donnarumme. Rano vodstvo ipak nije u potpunosti omelo goste. U 36. minuti Ternana postiže pogodak i izjednačuje na 1:1.

U drugom dijelu utakmice Empoli značajno podiže ritam utakmice te počinje sve jače pritiskati. Svim pokušajima domaćina gosti su uspješno odolijevali. No u 81. minuti Castagnettivrlo lijepim udarcem pogađa same rašlje i lopta ulazi u gol. Empoli postavlja konačnih 2:1. Ternana se nije dala do samoga kraja. Imali su dvije lijepe prilike, no vratar domaćina Provedel je krasnim paradama uspio obraniti svoj gol.

Lorenco Šimić nakon dugo vremena nije igrao za Empoli. Sjedio je na klupi za pričuve no trener nije imao potrebu ubaciti ga u igru.

Empoli je trenutno treći sa 37 bodova, tri manje od vodećih Frosinonea i Palerma. Utakmicu 23. kola Empoli igra 27. siječnja, u gostima protiv Barija koji se nalazi na 4. mjestu sa 35 bodova.