Sinoć je u sinjskoj dvorani Ivica Glavan – Ićo odigran posljednji susret sezone 2018./2019. 1. županijske malonogometne lige. U ovom 18. kolu MNK Hrvatski dragovoljac ATVP ugostio je ekipu MNK Bačvice.

Odigrana utakmica nije bila od rezultatskog značaja budući da su obje ekipe u susret ušle sa već zauzetim pozicijama na tablici. To je i doprinijelo da se susret igra rasterećenije i obiluje pogocima. Efikasna utakmica na kraju je završila podjelom bodova. Gotovo cijelu utakmicu igralo se gol za gol. Prvi su zabili gosti koji su već u 1. minuti golom Nakića poveli s 0:1. Na izjednačenje se čekalo sve do 13. minute kada je Mandurić poravnao rezultat na 1:1. Minutu kasnije Bačvice golom Velimirovića ponovno dolaze u vodstvo, ovaj put od 1:2. Prvi dio utakmice ipak je završio neriješenim rezultatom. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Grizelj je zabio za 2:2, čime se otišlo na odmor.

U nastavku susreta postignuto je čak 10 pogodaka, a događali su se i preokreti rezultata. U uzbudljivom drugom poluvremenu domaćini su prvi zatresli protivničku mrežu kada je u 22. minuti Galić doveo Crne u vodstvo do 3:2. Bačvice nisu posustajale već su držale korak. To se pokazalo već u sljedećoj minuti kada je drugim pogotkom na 3:3 izjednačio Nakić. Nakon toga gosti su napravili i rezultatski odmak. Pogocima Velimirovića u 27. minuti i Plazibata u 30. Bačvice dolaze u prednost od 3:5.Novi pogodak za Crne i smanjenje zaostatka na 4:5 u 32. minuti postiže Mateo Vučemil. Nakon toga uslijedio je najefikasniji dio susreta. U samo 2 minute postignuta su 4 zgoditka. Prvo su Bačvice novim pogocima otišli na tri razlike, da bi se kasnije Crni uspješno vratili. Gol za vodstvo gostiju od 4:6 u 34. minuti zabio je Plazibat, dok je na 4:7 minutu kasnije svojim trećim zgoditkom povisio Nakić. Crni ekspresno vraćaju dvoboj u neizvjesnost. U 36. minuti dugopoljska momčad je golovima Radana za 5:7 i Mandurića za 6:7 smanjila na minimalnu razliku. Posljednji gol na odličnoj utakmici postigao je Mandurić koji je time kompletirao svoj hattrick. Utakmica je završila rezultatom 7:7.

Na kraju prvenstva ekipa MNK Bačvica postala je prvak s osvojenih 47 bodova, drugi je Solin s 46 bodova, dok je MNK Hrvatski dragovoljac ATVP prvenstvo završio na 3. mjestu s ukupno osvojenih 38 bodova. Crni su u svojoj premijernoj sezoni u 1. županijskoj malonogometnoj ligi ostvarili odličan rezultat. Uz visoki plasman na kraju, postigli su 114 golova i primili ih 65, čime je njihova gol razlika postavljena na +49 golova. Sada slijedi ljetna stanka, a novi prvenstveni izazovi dolaze sljedeću jesen.