Sinoć su pred oko 50 gledatelja u sinjskoj dvorani Ivica Glavan – Ićo, igrači MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP ugostili ekipu MNK G-točke. Između ovih protivnika odigrana je utakmica četvrtfinala županijskog malonogometnog kupa.

Nakon dvije prvenstvene utakmice između Hrvatskog dragovoljca i G-točke, u kojima su se Crni mučili sa svojim protivnikom ali su oba puta završili kao pobjednici, očekivalo se kako će možda i sinoćnji susret bili sličnog kova. I u prvom poluvremenu tako je i bilo. Iako su domaćini poveli s dva gola razlike gosti su se uspijevali vratiti i održavati utakmicu neizvjesnom. Hrvatski dragovoljac je već u drugoj minuti pogotkom najboljeg igrača utakmice Mislava Bekavca načeo mrežu G-točke i poveo s 1:0. Četiri minute kasnije Bekavac ponovno zabija i odvodi domaćine na prednost od 2:0. činilo se tada kako ipak u ovom susretu neće biti većih poteškoća za domaćine. Crni su nastavili pritiskati ali nisu uspijevali zabiti i treći pogodak. Od 10. minute započinje razdoblje rezultatske nestabilnosti. Prvo je u toj minuti gostujući igrač Glavina smanjio na 2:1. Nekoliko minuta kasnije, odnosno u 14. minuti, kapetan Crnih Ante Dragošević je u pokušaju da spriječi kontru gostiju povlačenjem igrača G-točke napravio prekršaj i sudac mu je opravdao dao crveni karton. Igrači G-točke iskoristili su situaciju gdje su bili brojčano nadmoćniji od i u 16. minuti golom Mandarića izjednačili su na 2:2. Nova prilika za domaćine dogodila se u 19. minuti kada je dosuđen izravni udarac kao posljedica akumuliranih prekršaja, no Zečić ne koristi tu šansu i rezultat ostaje nepromijenjen. Samo nekoliko trenutaka kasnije Dugopoljci se golom Petranića vraćaju u vodstvo i na poluvrijeme se odlazi s prednošću domaćina od 3:2.

U drugom dijelu Crni igraju ozbiljnije i kreću odlučno po pobjedu i polufinale. Dodatni motiv za to bila je i činjenica da se je predsjednik kluba Željko Kovačević-Kova u stanci poluvremena spustio u svlačionicu i održao im bukvicu. Igrači su dobro reagirali na taj potez Kovačevića i puno kvalitetnije odigrali nastavak susreta. Pod vodstvom trenera Galiota igrači Hrvatskog dragovoljca su u drugom poluvremenu zabili protivnicima čak osam komada. Vratar Ferdo Spajić, koji je po prvi put zaigrao od prve minute za seniorsku ekipu Crnih i odigrao više nego odličan susret, u nastavku je zaključao svoja vrata i gostima nije dopustio da ugroze plan domaćina. Golijada je počela u 23.minuti kada je Bekavac postigao svoj hattrick i povisio na 4:2 vodstvo domaćina. Nakon toga u listu strijelaca upisuje se i Mandurić koji je u samo tri minute zabio isto toliko golova. Prvi gol dao je u 24. minuti i tako povisio na 5:2. Već u 25. isti igrač zabija i za 6:2, da bi u 26. minuti i on kompletirao svoj hattrick i odveo Crne za visokih 7:2 prednosti. Bekavac to nije gledao mirno te je svoj četvrti pogodak na susretu postigao u 29. minuti kada je povisio na 8:2. Do kraja utakmice svojim drugim golom Petranić zabija za 9:2, da bi cijelu priču u 38. minuti zaokružio Radan koji postavlja konačnih 10:2.

Igrači hrvatskog dragovoljca su fantastičnom igrom, pogotovo u drugom dijelu, uvjerljivo i zasluženo slavili i prošli u polufinale županijskog kup natjecanja. Protivnike u sljedećoj utakmici saznat će uskoro, ali svakako su pokazali kvalitetu s kojom mogu ići do kraja.

MNK Hrvatski dragovoljac – G-točka 10:2 (3:2)