Nakon što je proteklog tjedna susret 15. kola 1. županijske malonogometne lige između MNK Okruka i MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP odgođen, odlučeno je kako će se ta zaostala utakmica odigrati danas.

Posljednju utakmicu Crni su odigrali u Prološcu kao domaćini ugostivši ekipu MNK Muline. Utakmica protiv Muline za dugopoljsku momčad nakon zahtjevnog prvog poluvremena na kraju je završila uvjerljivom pobjedom od 8:1. U skladu s pravilnikom, HNS je odlučio kako će se svi susreti 16. kola, koje je trebalo bit na rasporedu ovoga vikenda, odgoditi te će se ono odigrati nakon što se danas zaključi 15. prvenstveno kolo. Prvenstvo je iznimno napeto, te se tri momčadi ravnopravno bore i imaju priliku postati prvaci na kraju sezone. Bačvice su vodeće s 40 bodova, a Solin se vratio na 2. mjesto i zaostaje 3 boda. Obje momčadi imaju utakmicu više od Hrvatskog dragovoljca koji broji 36 bodova. Crni sigurno imaju kvalitete i znanja da danas ostvare pobjedu.

S druge strane momčad s Čiova nalazi se na 5. mjestu s osvojenih 19 bodova. Oni su u lovu na Olmissum II koji, uz utakmicu više, ima i 9 bodova prednosti. Teško je za očekivati kako će se do kraja prvenstva situacija odvijati na način da Okruk dohvati i prestigne drugu omišku momčad. Između Okuka i Hrvatskog dragovoljca ovo će biti treći njihov dvoboj ove sezone. U prvoj utakmici koja se igrala kao polufinale županijskog kupa Crni su slavili rezultatom 10:5 (5:3). Drugi dvoboj između ovih ekipa dogodio se u prvenstvu kada su Crni na domaćem terenu u Sinju bili bolji s 12:12 (5:2). U tom susretu Okruk je u prvom poluvremenu parirao Crnima koji su na kraju zbog veće kvalitete slavili. Ipak, danas se igra sasvim nova utakmica u drugačijem raspoloženju momčadi, a Okruk je iskusna momčad koju se ne smije podcijeniti.

Utakmica između MNK Okruka i MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP igra se u trogirskoj dvorani Vinko Kandija s početkom u 22 sata.