Druga HNL: Dugopolje minimalno slavilo protiv Zadra

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Danas se na stadionu Hrvatskih vitezova odigrao dvoboj 17. kola Druge HNL. Pred oko 300 gledatelja NK Dugopolje ugostilo je momčad NK Zadra.

U prvom poluvremenu gosti su imali inicijativu na terenu. Unatoč tome prva dionica susreta završila je vodstvom domaće momčadi. Već u 9. minuti nakon kontre domaćih i ubačaja s lijeve strane napada, Živković je bio najspretniji u petercu gostiju i doveo Dugopolje u vodstvo od 1:0. U nastavku igre prvog poluvrmena, Zadrani su imali terensku onicijativu i bili bolja momčad, dok su Dugopoljci uglavnom pokušavali iz kontri. Domaćini nisu kasnije stvorili niti jednu priliku vrijedna spomena, dok su gosti imali nekoliko zapaženih pokušaja. Prva prilika gostiju zbila se u 21. minuti kada je nakon ubačaja Zdrilića napadač Repuć primio loptu ali puca izna gola domaćina. U 29. minuti nova šansa za Zadar, a ovoga puta Knežević s 15 metara glavom puca ravno u vratara Ćubića. Rodić je za Zadar pokušao iz voleja u 38. minuti ali i on puca iznad gola. Najbolja akcija Zadra zbila se u 45. minuti kada je Pranić s lijeve strane prebacio Žderiću na desnu, koji vraća Llanosu u sredinu, no njegov udarac odlazi preko gola. Poluvrijeme je završilo vodstvom Dugopolja od 1:0.

U nastavku susreta prvu priliku stvorili su domaćini. Rodić je u 49. minuti prošao po lijevoj strani kaznenog prostora no pucao je ravno u ruke zadarskog vratara Bendera. U 53. minuti Zadrani pokušavaju preko Jurića koji je iz slobodnjaka pronašao Ikića na drugoj stativi, ali Ćubić je obranio njegov udarac. Bez prilika zatišje je bilo do 75. minute kada sudac opravdano nakon prekšaja u kaznenom prostoru sudi jedanaesterac za Zadar. Udarac s bijele točke izveo je Blažević koji puca u donji desni kut vrata, no Ćubić odlično reagira i brani. U 78. minuti novi pokušaj gostiju, odnosno Repića iz slobodnjaka, no mreža domaćih ostaje netaknuta. U 90. minuti iz brze polukontre Primorac se pozicionirao na vrhu kaznenog prostora ali njegov udarac prolazi pokraj vrata Zadrana. U sudačkoj nadoknadi Zadrani su sasvim pritisnuli i pokušali s nekoliko ubačaja, ali Dugopoljci su sve pokušaje obranili. Na kraju minimalna pobjeda domaćina.

U sljedećem kolu NK Dugopolje gostuje kod NK Međimurja.

NK Dugopolje – NK Zadar 1:0