Crni remizirali u Trilju

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Sinoć su u dvorani OŠ Trilj utakmicu 17. kola 1. županijske malonogometne lige odigrali MNK Trilj i MNK Hrvatski dragovoljac ATVP.

U prvom poluvremenu Crni su gospodarili terenom i određivali tempo i kontrolirali igru. Domaćini su u nekoliko minuta na početku i na kraju prvog dijela uspijevali parirati, no većinu poluvremena nisu stvorili ozbiljnije prijetnje. Uputili su tek nekoliko udaraca izvan 10 metara koji su završili u rukama vratara Terzića ili su se odbili od gola van igrališta. Dugopoljska momčad to je iskoristila što se očitovalo i na samome rezultatu. Odmah u prvoj minuti igre Crni su poveli. Za vodstvo od 0:1 zgoditak je postigao Tomislav Vučemil. Već u 7. minuti gosti su pogotkom najboljeg igrača na sinoćnjem dvoboju Petranića povisili na 0:2. Crni su u potpunosti držali konce u svojim rukama te su poluvrijeme zaključili novim golom. Za končanih 0:3 prvog poluvremena u posljednjim trenutcima ponovno je zabio Tomislav Vučemil.

U drugom poluvremenu gledali smo puno ravnopravniji susret. Domaćini su u nastavak susreta izašli puno angažiraniji i žustriji, dok su gosti igrali opuštenije. Iako je kvaliteta vidljivo na strani Hrvatskog dragovoljca, igrači sinoć nisu uspijevali to potvrditi. Nakon 8 minuta igre u nastavku Triljani preko Živaljića smanjuju na 1:3. Zatim je uslijedio period igre u kojoj niti jedna momčad nije uspijevala konkretnije zaprijetiti suparniku. Mreže su mirovale sve do posljednjih nekoliko minuta kada su gledatelji vidjeli četiri pogotka. Triljska ekipa je u samo dvije minute preokrenula rezultat u svoju korist. Prvo je u 37. minuti na 2:3 smanjio Gusić. U samo jednoj minuti domaćini su zabili nova dva pogotka. Zebić je u 39. minuti postigao izjednačujući gol za 3:3, a nekoliko trenutaka kasnije Živaljić dovodi Trilj u vodstvo 4:3. Ipak u posljednjem napadu na utakmici Jurić postiže gol za konačnih 4:4, rezultat kojim je utakmica i završila.

S ovim osvojenim bodom u Trilju, momčad MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP zacementirala je 3. mjesto na tablici. U slučaju i da izgube u posljednjoj utakmici a Olmissum, koji drži 4. poziciju i zaostaje 3 boda, pobijedi, zbog boljeg međusobnog omjera Crni su sigurno trećeplasirana ekipa prvenstva. Drugi Solin ima 3 boda prednosti pred Hrvatskim dragovoljcem i utakmicu više za odigrati. Solinjanima je dovoljan bod da zadrže svoju poziciju, što je teško očekivati da do kraja to neće i ostvariti.

Posljednju utakmicu ovog izdanja malonogometnog prvenstva Hrvatski dragovoljac odigrat će na svom terenu protiv Bačvica.