Jučer je na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju odigrana utakmica 2. kola Druge HNL, u kojoj je NK Dugopolje dočekalo NK Croatiu iz Zmijavaca.

U ovom Dalmatinskom uz domaće navijače koji su dali podršku Dugopolju, atmosferu su dodatno uljepšali i gostujući navijači Noćni jahači za koje je ovo ujedno bio i susjedski derbi u Drugoj HNL. Na kraju im se taj kratki izlet i isplatio jer su Zmijavčani otišli kući s pobjedom u džepu. Prvi su zaprijetili domaćini kada je u 5. minuti sa 20 metara pokušao Jukić no gostujući vratar Vugdelija obranio je i lopta je otišla u korner. U 12. minuti nakon dvoboja Rodića i Mikulića unutar kaznenog  prostora Dugopoljci su tražili jedanaesterac no sudac je označio nastavak igre bez najstrože kazne. Sljedeću priliku imali su gosti i u toj 17. minuti na drugoj je strani dosuđen kazneni udarac. Ponovno je Mikulić bio akter za Croatiju, a njega je nakon prodora po lijevoj strani srušio Budalić i sudac je dosudio udarac s bijele točke. Siguran je bio Šabić i gosti su poveli s 0:1. Dugopolje je bilo konkretnije u stvaranju prilika, a u 23. minuti sudac ponovno nije dosudio kazneni udarac za domaćine. U toj akciji domaćini su dva puta tražili jedanaesterac, prvo zbog igranja rukom, a u nastavku akcije jer je Rodić ponovno bio srušen unutar 16 metara, no djelitelj pravde je ostao nijem u oba slučaja. U 37. minuti Budalić je ubacio u kazneni prostor, Dobrić je lijepo zahvatio loptu no vratar gostiju ponovno spašava svoj gol. Do kraja prvog dijela još jednom je pokušao Rodić i u posljednjoj minuti Jovanović, ali oba pokušaja nisu ugrozila gostujućeg vratara.

U drugom poluvremenu Dugopolje je nastavilo s napadima, ali su im sada odgovorili i gostujući igrači. Ponovno su prvi zaprijetili domaćini i to preko najboljeg igrača Rodića čiji udarac u 48. minuti sa udaljenosti od 14 metara prolazi pokraj gola. Dvije minute kasnije preko Šabića odgovaraju gosti ali njegov lob udarac otišao je visoko iznad gola. Dugopolje uzvraća novom akcijom u kojoj Rodić lijepo probija desnu stranu i ubacuje u kazneni prostor, no Jovanović nije stigao loptu zakucati u mrežu. Tada je Dugopolje jednostavno stalo u kreiranju izglednih prilika što su iskoristili gosti. Prvo je za goste u 62. minuti iz okreta pokušao Šuto a njegov udarac prolazi pokraj gola. U 68. minuti pokušao je Gudelj a vratar domaćina Ćubić bio je na mjestu i obranio taj udarac. Posljednji pokušaj za Dugopolje zbio se u 69. minuti kada je Jukić uputio udarac s 16 metara no lopta je bila blokirana prije nego je došla do gola gostiju. Nakon toga Croatia je ponovno zabila. U 74. minuti najbolji gostujući igrač Šabić pucao je s 13 metara udaljenosti, Ćubić je obranio, a na odbijenu loptu natrčao je Gudelj i zabio za 0:2. Još jednu veliku priliku imali su gosti kada je u 76. minuti Šuto sam izbio ispred Ćubića, nesebično je poslužio Llanosa a ovaj je nije pospremio loptu u prazni gol domaćina. Do kraja susreta igra je zamrla te nije bilo izglednih prilika. Jedino se izdvaja crveni karton kojeg je u posljednjoj minuti dobio Jukić.

U sljedećem kolu Dugopolje igra u gostima kod još jednog novaka u ligi, momčadi Dubrave iz Zagreba.

NK Dugopolje – NK Croatia Zmijavci 0:2 (17` Šuto, 74` Gudelj)