Dugopolje je jučer u Slavoniji gostovalo kod momčadi BSK Bijelo brdo. U sklopu 24. kola Druge HNL, Dugopoljci su otputovali 15 km istočno od Osijeka s vjerom kako se kući mogu vratiti neporaženi i tako nastaviti odličan niz koji imaju. U tome su i uspjeli.

Domaćini su uoči ove utakmice možda imali i više motiva od gostiju budući da se BSK bori za ostanak, dok Dugopolje maršira prema trećem mjestu na tablici. Kvaliteta Dugopoljaca i u ovom dvoboju je došla na vidjelo, taman toliko da se kući vrate s još jednim bodom, a umalo i sa sva tri, te ponovno zauzmu poziciju trećeplasirane momčadi. Iako se Dugopolje od početka nadigravalo i nametnulo na terenu, ipak nisu uspijevali stvoriti konkretniju priliku. Prva ozbiljnija šansa dogodila se u 9. minuti kada je domaći igrač Muženjak uspio proći po lijevoj strani i vratiti u sredinu, gdje se lopta odbila do Jakšića, čiji je poluvisoki udarac s 12 metara završio pokraj lijeve vratnice. U nastavku prvog dijela igra se odvija uglavnom na sredini terena bez izrazitih prilika. Novo uzbuđenje ponovno se dogodilo ispred gola Dugopolja. BSK-ov Čikvar je iz sredine izvukao loptu na desni bok, odakle je Šimičić prizemno ubacio do Muženjaka, koji je iz okreta, s 12-13 metara, šutirao pokraj suprotnog donjeg kuta. Poluvrijeme je završilo rezultatom 0:0.

U drugom dijelu gledatelji u Bijelom brdu konačno su vidjeli i pogotke. U vodstvo su došli domaćini kada je u 56. minuti sviran jedanaesterac u njihovu korist. Šimičić je iz dubine u gostujućem 16-ercu tražio Popovića, kojeg je Primorac povukao straga i srušio, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran s bijele točke bio je Ilić poslavši vratara Ćubića u desnu stranu, a loptu u suprotni donji kut i BSK je došao u vodstvo od 1:0. Samo minutu kasnije Dugopolje je imalo priliku za poravnanje rezultata.  Radošević je s desne strane napada gostiju centrirao, lopta je došla na drugu vratnicu do Živkovića koji s nekoliko metara nogom puca preko gola. Dugopoljci su konačno u 80. minuti došli do izjednačenja. Udarac iz kuta izveo je Nakić, a najviši u domaćem šestnaestercu bio je Primorac koji glavom pogađa u desne rašlje i dovodi rezultat na 1:1. U sudačkoj nadoknadi vremena Dugopoljci su mogli i do svih bodova, ali je Rodićev udarac iz blizine vratar Ilinčić obranio.

S ovim osvojenim bodom Dugopolje se vratilo na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Do kraja prvenstva ima još samo dva kola. U pretposljednjoj utakmici sezone Dugopolje će u subotu dočekati momčad Lučkog. Ta utakmica igra se s početkom u 17:30 sati.