Jučer je u Zagrebu odigrana utakmica 3. kola Druge HNL u kojoj je NK Dubrava ugostila NK Dugopolje.

Dubravi je ovo bila prva domaća utakmica u sezoni, iako silom prilika u susjednim Sesvetama. Iako je uoči utakmice bila očekivana žestoka podrška navijača za domaćine, ona je ipak izostala. To je možda, uz kvalitetu, utjecalo da se Dugopolje ne osjeća kao u neprijateljskom grotlu već da igraju opuštenije i ravnopravnije. No, domaćini su ti koji su u prvom poluvremenu vrlo dobro krenuli. Od prvog trenutka Dubrava je krenula žustro što se najbolje očitovalo u zarađenom kaznenom udarcu. Od te 2. minute susreta Dubrava je realiziranim Juranovićevim jedanaestercem povela s 1:0. Nakon toga domaćini su i dalje nastavili s inicijativom na terenu, a sudac je u 20. minuti još jednom opravdano pokazao na bijelu točku. Ni u drugom pokušaju domaćini nisu imali problema u realizaciji, te su golom Alghoula poveli sa 2:0. Činilo se kako sve ide na mlin Dubravi koja je u susretu protiv Dugopolja tražila prve ovosezonske bodove. Nakon drugog pogotka Dugopoljci su se trgnuli i konačno su počeli kvalitetnije igrati. Kako je utakmica odmicala igrači Dugopolja sve više su povećavali posjed lopte, no nažalost bez opasnijih prilika kojima bi ugrozili vrata Dubrave. Na odmor se otišlo s rezultatom od 2:0 za domaćine.

U drugom poluvremenu situacija na terenu se nastavila tamo gdje je stala u prvom dijelu susreta. Dugopolje je i dalje imalo dominaciju na terenu i bilo je očito kako pogodak „visi u zraku“. Taj trenutak konačno je i dočekan u 53. minuti kada je najbolji igrač utakmice Markota, koji je u ovom prijelaznom roku u Dugopolje stigao upravo iz Sesveta, smanjio na 1:2. Nekoliko trenutaka kasnije domaći igrač Šutalo bio je u velikoj prilici no tu šansu nije iskoristio. Nakon toga Dubrava je sasvim posustala, a netom neiskorištena prilika Šutala bio je njezin posljednji ozbiljni pokušaj na utakmici. S druge strane Dugopolje se nije predavalo, čak naprotiv, iz minute u minutu djelovali su sve opasniji i potpuno su zagospodarili terenom. U 62. minuti domaćini su ostali s igračem manje kada je Glasnović zaradio drugi žuti karton. Dugopolje je tu situaciju odmah pokušalo iskoristiti, ali nažalost odličan udarac završio je na prečki. Ipak desetak minuta kasnije, točnije u 72. minuti, Jurić je zabio gol za konačnih 2:2. Domaćinima se nakon primljenog gola strah uvukao u kosti i njihov trener iz igre izvadio je napadače, a uveo obrambene igrače. Taj potez, koji je stvorio dodatnu gužvu ispred gola Dubrave, možda je bio ključan da se Dugopolje kući ne vrati sa sva tri osvojena boda.

Unatoč slabijem ulasku u utakmicu, Dugopoljci su ipak pokazali kako su kvalitetnija momčad od Dubrave i da zaslužuju biti u gornjem dijelu tablice. Nakon prvih odigranih kola ekipa iz Dugopolja ima popunjene sve tri rubrike, odnosno upisali su po jednu pobjedu, neriješeno i poraz, te na svoj konto bilježe 4 boda.

Sada slijedi pauza zbog nastupa reprezentacije Hrvatske u kvalifikacijama za EP, a 13.09. Dugopolje na stadionu Hrvatskih vitezova dočekuje BSK Bijelo brdo.