Nakon “dramatičnog” obraćanja naciji predsjednika Zorana Milanovića u kojem je izravno optužio premijera Andreja Plenkovića i HDZ da pokušavaju izvesti udar na ustavno-pravni poredak Republike Hrvatske, reakcije na njegovo obraćanje ne prestaju. Zanimljiv komentar na cijelu situaciju objavio je na Facebooku i Ivica Granić. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti.
“Sve je to za ‘mokra konopa’ pa udri po leđima.
Predsjednik se obratio naciji. Sve je bilo napisano, jer da nije, bile bi salve psovki. OK, ajmo sada biti malo ozbiljni.
Znaju li ova dva kokošara da se sve to događa dok bjesni rat u Europi. Dok Rusija pokušava destabilizirati područje Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Dok su hrvatski vojnici u misiji 50-ak kilometara od ruske granice. A strane vojne službe, navodno, odbijaju suradnju s VSOA-om jer je smatraju nepouzdanom.
Agencija je prestala funkcionirati još prije 10 godina, kada je USKOK protiv njezina ravnatelja i zamjenika mu podigao optužnicu zbog financijskih malverzacija.
Tada je bio pravi trenutak da se krene u potpunu rekonstrukciju Agencije.
No, u Vladi i na Pantovčaku za to nije bilo ni volje niti prevelikog interesa. I tada je Zoran Milanović kao premijer bio u glavnoj ulozi.
Tada su se on i predsjednik Ivo Josipović dogovorili da šef VSOA-e bude Zlatko Klanac.
Na tom mjestu izdržao je oko dvije godine, kada je maknut jer nije imao pojma da šestorica pilota ‘Krila Oluje’ traže novi posao u inozemstvu. Hm… Sadašnji ravnatelj pak, čini se, nije imao pojma da njegovi ljudi kraduckaju novce od putnih naloga. Uglavnom, sada je nova prilika da se Agencija postavi od podruma do krova. No, pitanje je ima li za to političke volje.
Ili će se dva purana šepuriti i dalje, a za nacionalnu sigurnost im se fućka. Što se treba dogoditi da sjednu? Novi dron, koji će sad pogoditi metu? Da nam neki hotel ili dva odlete u zrak, nakon čega smo obrali bostan? Ili da u zrak ode JANAF? Ili, ili, ili… Ili je vrijeme za ozbiljnu domoljubnu opciju, koja će sve te udbaške nakupine transferirati na smetlište povijesti, a Hrvatsku vratiti Hrvatima”, napisao je Granić na Facebooku.