Hrvatska U19 reprezentacija poražena od Njemačke

0
5

Jučer je utakmicom u Sinju Hrvatska reprezentacija protiv vršnjaka iz Njemačke otvorila U19 Elitnu rundu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo. Na sinjskim tribinama okupilo se oko 2000 gledatelja.

Izabranici Ivana Gudelja ipak nisu uspjeli pozitivnim rezultatom započeti svoj nastup u Elitnom kolu kvalifikacija za ovogodišnju europsku smotru u Armeniji, premda su s Njemačkom držali egal sve do same završnice dvoboja.

Arp je doveo Njemačku u vodstvu pri kraju prvog dijela, a na 1:1 poravnao je Blagaić samo tri minute po svom ulasku u igru. Pobjedu je Njemačkoj naposljetku osigurao Burkardt u 90. minuti.

U drugoj utakmici prvog kola Norveška i Mađarska odigrale su bez pogodaka (0:0). U susretu drugog kola, Hrvatska 23. ožujka u 17:00 sati u Dugopolju igra protiv Mađarske.

U-19: NJEMAČKA – HRVATSKA 2:1 (1:0)
Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Skupina 3, Sinj.

Strijelci: 1:0 – Arp (41′), 1:1 – Blagaić (57′), 2:1 – Burkardt (90′)

Hrvatska: Kotarski, B. Šutalo, Čolina, Bulat, J. Šutalo, Smolčić, Šego (84′ Šipoš), Palaversa, Baturina (54′ Blagaić), Marin, Bušnja (84′ Kreković). Izbornik: I. Gudelj.