Sinoć je u sportskoj dvorani Ivica Glavan – Ićo odigran susret 7. kola 1. ŽMNL. U sinjskom dvoboju Hrvatski Dragovoljac dočekao je ekipu Vrgorac II.

Crnima su u ovoj utakmici tražili pobjedu za povratak na vrh tablice, dok su se Vrgorčani nadali da mogu napraviti iznenađenje u Sinju. I odmah šok na početku utakmice. Momčad Vrgorca je u 2. minuti susreta golom njihovog najboljeg igrača Dominikovića povela s 0:1. Hrvatski Dragovoljac uzvraća odmah nakon 10 sekundi, strijelac je Dragošević, a rezultat je 1:1.Nakon gola za izjednacenje momčad Hrv. Dragovoljca preuzima inicijativu u igri i dva puta opasno prijeti preko Dragoševića i Klarića. U 8. minuti susreta opasno je zaprijetio Vrgorac, pucao je Herceg ali Bradarić je siguran. Samo dvije minute kasnije, točnije u 10. minuti susreta, Dragošević iz slobodnog udarca sa 10 metara pogađa za 2:1 i tako se po drugi puta na susretu upisuje u listu strijelaca. U 16. minuti utakmice ponovno prijeti Vrgorac. Ovoga puta opasan je bio gostujući igrač Gašpar, ali Bradarić je ponovo na visini zadatka. Do kraja poluvremena Vrgorac je preuzeo konce igre, ali momčad Hrvatskog Dragovoljca uspješno se branila. Sa rezultatom 2:1 otišlo se na predah.

U nastavku utakmice ponovno bolje otvaranje gostiju. U 23. minuti susreta Vrgorac vraća na 2:2 pogotkom nakon kontre, a svoj drugi gol postigao je Dominiković. Nakon samo minutu igre Plazibat nakon asistencije Petranića zabija za novo vodstvo Crnih od 3:2. Prekrasnim pogotkom Tomislava Miljka u 25. minuti Hrvatski Dragovoljac odlazi na 4:2. U tim trenutcima igra se na obje strane rasplamsala u potpunosti. U 31. minuti susreta Bradarić skida težak udarac nakon solo akcije Pervana. U 34. minuti igre Vrgorac igra na sve ili ništa sa golmanom/igračem. Ta igra nije im se isplatila, a to koristi Jurić koji je presjekao loptu i zabija na prazan gol za 5:2. U 37. min utakmice vratar Vrgorca se iskazao nakon još jednog udarca Jurića. Ipak, nakon samo par sekundi Jurić ponovno zabija na prazan gol i rezultat je 6:2. Dvije sekunde prije kraja utakmice Vrgorac golom Govorka smanjuje na konačnih 6:3.

Gledatelji su mogli uživati u ovoj uzbudljivoj utakmici. Crni su ostvarili svoj cilj i ponovno se vratili na pobjednički kolosjek. Novu prvenstvenu utakmicu Hrvatski Dragovoljac igra sljedećeg petka gostujući kod Trilja.