U sklopu 5. kola 1. ŽMNL sinoć je u Solinskoj dvorani na Bilankuši odigran susret između MNK Solina i MNK Hrvatskog Dragovoljca ATVP.

Nakon utakmice u ponedjeljak protiv Olmissuma, igrači Hrvatskog Dragovoljca odigrali su novi derbi u samo četiri dana. Očiti umor je, između ostalog, ostavio traga na terenskoj prezentaciji. Crni su došli u relativno jakom sastavu u Solin, no nije sve prošlo glatko. U prvom poluvremenu domaćini su se orijentirali na branjenje svog gola te pokušaje iz kontri. Crni su se u takvom odnosu snaga morali nametnuti na terenu što im je i uspijevalo. Dugopoljska momčad imala je premoć u sredini igrališta, no nedostajalo im je koncentracije u samoj završnici napada. To su iskoristili Solinjani koji su dvama pogocima Nazlića, u 2. i 10. minuti, došli u vodstvo od 2:0. U tom trenutku Crni nisu dobro stajali na terenu i nakon dva primljena gola izgledalo je kao da bi utakmica mogla krenuti u sasvim lošem smjeru. Ipak, golovi domaćina imali su sasvim suprotan učinak na dugopoljsku ekipu. U samo dvije minute Hrvatski Dragovoljac dolazi do izjednačenja. Prvo je u 11. minuti Klarić smanjio zaostatak na 2:1, da bi samo minutu kasnije Plazibat izjednačio na 2:2.  Ipak, do kraja poluvremena Solin je golom Rožića  došao u vodstvo od 3:2, a to je bio i rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku susreta Hrvatski Dragovoljac ušao je oslabljen za dvojicu ključnih igrača. Još krajem prvog dijela ozlijedili su se Marčić i Šarić koji su ostali u svlačionici, što je smanjilo opasnost po gol Solinjana. Drugo poluvrijeme za gledatelje je razvojem događaja na terenu bilo uzbudljivije, no golovima siromašnije. Kako je vrijeme teklo Crni su se morali otvoriti da bi stigli rezultatski zaostatak što je domaćinima dalo više prostora za kontre i polukontre. Prilika je bilo na obje strane, no odlični vratari uspijevali su u većini napada obraniti svoje golove. U 11. minuti nastavka dugopoljska ekipa napravila je i peti akumulirani prekršaj, što po pravilima znači da je svaki slijedeći prekršaj izravni udarac na gol. Stoga su dodatno trebali biti na oprezu kako ne bi Solin imao priliku iz penala. U tome su i uspjeli, no nažalost u dostizanju rezultatskog zaostatka nisu bili te sreće. Na promjenu rezultata u drugom poluvremenu gledatelji su čekali sve do 35. minute kada je svojim trećim pogotkom Nazlić doveo Solin u prednost od 4:2. Crni su od tada igrali sa vratarom/igračem u polju i maksimalno pritisnuli domaćine u njihov kazneni prostor. U toj gužvi nije bilo jednostavno pronaći prolaz, ali prilika je dobivena iz slobodnog udarca. U 38. minuti Jurić je snažnim udarcem odlično pogodio gornji desni kut domaćeg vratara i smanjio zaostatak Hrvatskog Dragovoljca na 4:3. Do kraja susreta nije bilo promjena rezultat i Solin je osvojio tri boda.

Hrvatski Dragovoljac nakon ovog susreta nalazi se na drugom mjestu, sa utakmicom manje i tri boda zaostatka iza vodećeg Solina. Na vrhu tablice izgledan je troboj Hrvatskog Dragovoljca, Olmissuma i Solina, te nas vjerojatno očekuje napeto prvenstveno natjecanje. Sljedeći susret Crni igraju za malo više od tjedan dana kada će u Sinju dočekati ekipu Vrgorac II.