I nebo je proplakalo u Trilju: Crni kišom golova potopili MNK Trilj

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Sinoć je u sportskoj dvorani u Trilju odigran derbi sv. Mihovila u kojem je MNK Trilj dočekao momčad MNK Hrvatski Dragovoljac ATVP.

Momčad Hrvatskog Dragovoljca od prve je minute zagospodarila terenom i u 5 minuta dva puta opasno zaprijetila preko Plazibata. U 6. minuti ekipa Trilja je imala opasnu šansu ali lopta prolazi pokraj desne stative. Samo minutu kasnije Crni dolaze u vodstvo i to autogolom domaćina. Opasno je pucao Klarić, a lopta se odbila od obrambenih igrača Trilja i završila je u golu za vodstvo gostiju od 0:1. U 9. minuti Triljani prijete no Bradarić brani opasan udarac. Minutu kasnije Plazibat povećava vodstvo na 0:2 nakon asistencije Zečića. U 11. minuti već je 0:3 nakon prekrasne asistencije Miljka i Zečić zabija na prazan gol. Domaćini svoj prvi pogodak zabijaju u 13. minuti gdje su uspjeli nakon brze kontre ugurati loptu u gol Crnih. Ipak, u 16. minuti igra se vraća u svoj kolosjek, te nakon još jedne asistencije Klarića na 1:4 povećava Petranić. Dvije minute kasnije Petranić vraća uslugu i prekrasnom asistencijom kroz cijelu obranu Trilja gura Klarića u mat poziciju odakle ovaj nije imao problema povisiti vodstvo na 1:5. Momčad Hrvatskog Dragovoljca cijelo poluvrijeme pokazala je bolju tehničku potkovanost, a domaćini nisu imali rješenje za takvu igru. Ipak u zadnjoj sekundi prvog dijela igre Triljani smanjuju rezultat na 2:5, čime se otišlo na odmor.

Sličan ritam nastavio se i u drugoj dionici susreta. Crni savršeno otvaraju drugo poluvrijeme i nakon samo 10 sekundi igre Miljak asistira Zečiću za povećanje vodstva na 2:6. Tri minute kasnije Plazibat silovitim udarcem pogađa za 2:7, nakon asistencije Dragoševića. Nakon toga pogotka uslijedila je totalna opsada gola domaćina. Samo 20 sekundi kasnije Plazibat nakon lijepe solo akcije zabija za 2:8. U 25. minuti dvoboja domaćini su posljednji put kriknuli na svom parketu kada su uspjeli smanjiti rezultat na 3:8. U 26. minuti novi autogol Triljana, ovaj put nakon udarca Mandurića za rezultat 3:9. I kod sljedećeg zgoditka kumovala je greška domaće ekipe, kada je nakon poklon lopte tirljskog vratara Petranić povisio na 3:10. Totalna dominacija Crnih nastavila se do kraja susreta. U 28. minuti Mandurić krasno asistira Klariću koji postiže hattrick i odvodi Hrvatski Dragovoljac na 3:11. U sljedećoj minuti Miljak vrlo lijepim dodavanjem uspošljava Zečića koji također zabija svoj treći pogodak na utakmici i postavlja rezultat na 3:12. U 30. minuti Miljak puca precizno i snažno, no u tom trenutku istaknuo se domaći vratar koji uspijeva obraniti svoja vrata. Ipak, minutu kasnije nova asistencija Mandurića sa pola terena, a ovaj put u strijelce se upisuje Jurić i Crni idu na 3:13. U 36. minuti Jurić postiže još jedan pogodak, ovaj put iz okreta, te postavlja konačnih 3:14. Do kraja utakmice Plazibat je pucao ljevicom, ali lopta odbijena od grede ne prelazi gol liniju.

Na kraju Hrvatski Dragovoljac upisuje veliku i uvjerljivu pobjedu u derbiju sv. Mihovila. U sljedećem kolu Hrvatski Dragovoljac u posljednjoj utakmici polusezone dočekuje ekipu Geniusa.

MNK Trilj – MNK Hrvatski Dragovoljac ATVP 3:14 (2:5)

Nastup na Božićnom turniru u Lovreću

Ipak, prije sljedećeg ligaškog dvoboja koji predstoji za dva dana, Crni već danas igraju novu malonogometnu utakmicu.

Kao i svake godine diljem Dalmacije uoči i tijekom božićno-novogodišnjih blagdana održavaju se malonogometni turniri. Jedan od takvih je i Božićni malonogometni turnir 2019 u Lovreću pokraj Imotskog, u organizaciji KUŠU (Kulturno-umjetnička i športska udruga) Lovreć.

U izvlačenju parova održanom protekle srijede, Crni su za protivnika u pretkolu dobili ekipu Katuni. Ukoliko budu bolji od Katuna, u osmini finala čeka ih pobjednik dvoboja Torcida Otok i Autocentar Cven. Utakmica između MNK Hrvatskog Dragovoljca i Katuna igra se s početkom u 18 sati.