Juniorska MNL: U prvom kolu Crni remizirali sa Konobom Tomić

0
2

Danas je u maloj dvorani ŠC Gripe dugopoljska juniorska malonogometna ekipa odigrala svoju prvenstvenu utakmicu. Juniori MNK Hrvatskog dragovoljca ATVP, sklopu 1. kola Prvenstva mladeži – regija jug malog nogometa, dočekali su protivnike iz Konobe Tomić.

Gledatelji su vidjeli utakmicu sa preokretima, te po tri pogotka u svakom poluvremenu. Gostujući igrači su zaradili i crveni karton, a domaćini su u samoj završnici imali odličnu priliku za postizanje pogotka.

Iako su najmlađa ekipa u svojoj grupi, Crni su od početka ušli hrabro u susret. Ukupno su bili bolja momčad, no sreća ih danas nije pomazila. U 6. minuti dugopoljska ekipa pogotkom Josipa Delića dolazi u vodstvo od 1:0. Dvije minute kasnije gosti preko Dragičevića izjednačuju na 1:1. Ponovno je prošlo samo dvije minute od nove promjene na semaforu. Hrvatski dragovoljac u 13. minuti golom Luke Križanca vraćaju prednost na 2:1. Pri tom vodstvu događa se situacija koja je omogućila Dugopoljcima lakši put do pobjede. Naime, gostujući vratar dobio je isključujući crveni karton, te su Crni ostatak susreta odigrali sa igračem više.

Nakon tri pogotka u prvom dijelu, momčadi su nastavili sa jednakim zbrojem golova no u suprotnim mrežama. Crni su s igračem više odmah počeli stvarati prilike, no nažalost niti jedna lopta nije pogodila željeni cilj i donijela novi zgoditak domaćinima. Staro nogometno pravilo neiskorištenih prilika potvrdilo se i na ovom susretu. U 28. minuti gosti drugim zgoditkom Dragičevića izjednačuju na 2:2. Taj kratkotrajni šok nije uzdrmao Crne koji su vrlo brzo i odlučno nastavili sa kreiranjem novih šansi za postizanje gola. Prilike koje su stvorili, a osobito nekoliko zicer šansi, juniori Hrvatskog dragovoljca nisu uspjeli iskoristiti. Igrači Konobe Tomić to nisu opraštali i u 34. minuti po prvi puta na današnjoj utakmici golom Zlatara dolaze u vodstvo do 2:3. Crni ni nakon toga nisu posustajali. Hrvatski dragovoljac stvara nove prilike i samo minutu kasnije nišanske sprave su namještene i Luka Roso zabija za konačnih 3:3. Nakon toga dugopoljska momčad imala je još jedan zicer za pobjedu, ali danas nisu bili na nivou u završnici.

U sljedećem kolu juniori Hrvatskog dragovoljca ATVP gostuju kod ekipe Muline.

MNK Hrvatski dragovoljac ATVP – Konoba Tomić 3:3

MNK Hrvatski dragovoljac ATVP: Mateo Bosančić (kap.), Luka Roso, Josip Delić, Luka Križanac, Domenik Luka Skejić, Ante Balić, Toni Bosančić

Trener: Ivan Moro