Nakon što su u subotu odigrali zaostalu utakmicu juniorskog prvenstva, igrači Hrvatskog Dragovoljca već su sljedećeg dana imali novi malonogometni ispit. U susretu 8. kola 1. HMNL juniori-jug mladi Crni snage su odmjerili s Olmissumom.

Dugopoljci su u ovaj dvoboj ušli nošeni vrhunskom izvedbom niti 24 sata ranije kada su s visokih 2:13 pobijedili kod Bačvica. U Omišu su ih dočekali domaćini koji su u tom trenutku na prvenstvenoj tablici bili ispred njih sa jednim osvojenim bodom više. Zasigurno su Omišani razmišljali da su favoriti i ovoga puta, no nešto se pitalo i borbene Dugopoljce. Bio je ovo dvoboj dvaju škola nogometa. S jedne strane nalazio se Olmissum koji uz talent i financijski puno ulaže u svoj pomladak, te s druge strane Hrvatski Dragovoljac koji nema tu financijsku moć no nadomjestili su sve s talentom i znanjem. Nakon prošlogodišnje pobjede mladih Crni su željeli isto ponoviti i u ovom dvoboju. U prvom poluvremenu zgoditaka nije bilo sve do 7. minute. Tada su domaćini došli u vodstvo kada je Zemunik zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Bilić Pavlinović uzvraća i rezultat je 1:1. U 11. minuti ponajbolji igrač domaćina Zemunik bio je vidno nervozan te je zbog povlačenja za dres igrača mladih Crnih dobio žuti karton. Do kraja poluvremena Olmissum još jednom pogađa u mrežu Hrvatskog Dragovoljca te novim golom Zemunika dolazi u prednost od 2:1. Tim rezultatom otišlo se i na odmor.

U nastavku susreta vodila se prava malonogometna bitka. Mladi Crni su se probudili i nokautirali domaćine. Ipak, nije bilo jednostavno. Prvo su golom Lozića igrači Hrvatskog Dragovoljca u 20. minuti postavili rezultat na 2:2. Već u sljedećoj minuti Roso dovodi mlade Crne u prvo vodstvo na susretu. To domaćine nije obeshrabrilo, a odgovorili su na način da su u 23. i 25. minuti dvama pogocima Marića preokrenuli rezultat u svoju korist i sada je na semaforu pisalo 4:3. Da su i oni itekako sposobni za preokret Dugopoljci su demonstrirali u samo jednoj minuti. Za to su bili zaslužni Balić koji je u 26., a zatim i Lozić u 27. minuti zabili za novo vodstvo Hrvatskog Dragovoljca od 4:5. Ni Omišani se nisu predavali, a u njihovo ime najkonkretniji je bio Matić koji je postigao zgoditak za novo izjednačenje i rezultat na semaforu pokazivao je 5:5. Ti trenutci bili su ključni budući da se utakmica prelama na jednu ili drugu stranu i znalo se kako će pobjednik tog psihološkog rata na kraju i slaviti. To je osjetio i trener Hrvatskog Dragovoljca iskusni Željko Kovačević-Kova koji je u pravom momentu vršio pritisak na suce za što ravnopravnije dijeljenje pravde. Taj žar u kojem je Kovačević izgubio i glas vidjeli su i njegovi igrači, te su od tog trenutka u potpunosti nadjačali domaćine. U novo vodstvo mlade Crne je u 31. minuti doveo Roso. Nervoza u domaćim redovima bila je sve očitija a kulminirala je u 33. minuti kada je njihov najbolji igrač Zemunik dobio izravni crveni karton zbog udaranja Lozića. U istoj minuti Budić zabija za povećanje prednosti od 5:7. Posljednji udarac i ovoj izvrsnoj predstavi juniora Hrvatskog Dragovoljca domaćinima je zadao Roso koji je u 34. minuti kompletirao svoj hattrick i postavio konačnih 5:8.

Trener Željko Kovačević-Kova nakon susreta je rekao:

– Gledali smo odličnu i borbenu utakmicu. Momci su uistinu bili na visini, osobito drugo poluvrijeme. Pokazali smo pravi kolektiv i zajednički došli do ove važne pobjede. Cijelu utakmicu igrali smo odlično, a posebno zadnjih desetak minuta kada domaćinima nismo dopustili ozbiljniju priliku. Time smo dokazali da smo u ovom trenutku itekako bolji protivnik i zasluženo zauzimamo mjesto više na tablici. Do kraja prvenstva ostale su nam još dvije utakmice, a matematički nam je jedna pobjeda dovoljna da sezonu završimo kao treća momčad prvenstva. Vjerujemo kako ćemo to u ova dva preostala kola i ostvariti. – rekao je Kovačević.

Do kraja prvenstva ostala su još dva kola za Hrvatski Dragovoljac. Jedna zaostala utakmica protiv Geniusa i posljednje kolo protiv Mejaša.