Jučer je za MNK Hrvatski Dragovoljac ATVP bio bogat sportski dan. Prvo su juniori odigrali zaostalu utakmicu prvenstva, a nakon toga seniorska ekipa igrala je susret prvog kola na memorijalu Chombe.

Juniori uvjerljivi protiv Bačvica

Mladi Crni su u suboti za nama odigrali zaostali susret 6. kola juniorskog prvenstva. U ovaj dvoboj dugopoljska ekipa ušla je kao favorit i to su na terenu i pokazali. Bačvice nisu uspjele parirati odličnim mladićima iz Dugopolja koji su uvjerljivo slavili s 11 golova razlike. Već u 2. minuti dvostruki šok za domaćine. Prvo je Toni Bosančić mlade Crne doveo u vodstvo, a odmah nakon njega je i Kovač zabio za vodstvo Hrvatskog Dragovoljca od 0:2. Odličnim otvaranjem susreta gosti su lakše kontrolirali susret što se pokazalo itekako uvjerljivo do kraja utakmice. Nova promjena rezultata dogodila se u 14. minuti kada je Bilić povisio na 0:3. Tri minute kasnije Balić zabija za vodstvo Hrvatskog Dragovoljca na 0:4, a samo minutu kasnije ponavlja isto te je od tada prednost Crnih 0:5. Fantastična igra u prvom poluvremenu okrunjena je još jednim pogotkom u mreži domaćina, a to je djelo Kovača koji je u istoj minuti postavio 0:6 čime se otišlo na odmor.

Udrugom poluvremenu mladi Crni nastavili su tamo gdje su stali, ali i Bačvice su se u dva navrata probudile. U 20. minuti novi pogodak Tonija Bosančića i prednost Hrvatskog Dragovoljca je 0:7. Dvije minute kasnije i gosti prvi puta vade loptu iz mreže kada je zgoditak za Bačvice postigao Delaš. Mreže su nakon toga desetak minuta mirovale, a sljedeća promjena rezultat dogodila se u razmaku jedne minute kada je Balić, prvo u 31. a zatim u 32. minuti, postigao golove za vodstvo Hrvatskog Dragovoljca od 1:9. Posljednja konkretna akcija domaćina zbila je u 34. minuti kada je Šarić smanjio na 2:9. Do kraja susreta samo jedna momčad igrala je na terenu a to su bili igrači Hrvatskog Dragovoljca. U razmaku od dvije minute mladi Crni postigli su četiri pogotka te tako zapečatili odlično izdanje na Bilankuši. Od 34. do 36. minute zabijali su redom Kalac, Balić, Toni Bosančić i Kovač te tako postavili konačnih 2:13.

Sljedeću utakmicu juniori Hrvatskog Dragovoljca igraju već danas kada gostuju kod Olmissuma. Taj dvoboj na rasporedu je u 16:40 sati, u dvorani na Ribnjaku.

Nakon preokreta Crni slavili protiv Ustanika na turniru Chombe

Nakon uvjerljive pobjede juniora Hrvatskog Dragovoljca, nekoliko sati kasnije na teren su izašli i najstariji igrači dugopoljskog malonogometnog kluba. Crni su u Kučićima igrali utakmicu prvog kola Memorijalnog malonogometnog turnira Chombe. Protivnici su im bili MNK Ustanik, stoga je ovaj derbi bio uistinu prijateljski. A naziv derbi susreta svakako je opravdao. Hrvatski Dragovoljac je golom Prančevića poveo s 1:0. Ekipa iz Omiša nije dopustila da susret ide u jednom smjeru te vraća rezultatski egal golom Čaića. Isti igrač zaslužan je i za prvi preokret na utakmici kada je zabio za 1:2. Gledatelji u prvom dijelu utakmice kao da su gledali dvoboj Prančevića i Čaića budući na je na drugi gol igrača Ustanika odgovorio napadač Hravtskog Dragovoljca koji postiže novi pogodak za izjednačenje na 2:2. Ustanik, koji je nastupio u kombiniranom sastavu svih uzrasta, seniori, juniori i kadeti, poveo je i treći put na susretu. Za 2:3 strijelac je bio junior Bože Vujević. Do kraja poluvremena Hrvatski Dragovoljac se pogotkom Repića i treći put vraća. Rezultatom 3:3 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu nastavila se prava muška i ratnička utakmica, ali uz fer i korektno ponašanje igrača s obje strane. U nastavku susreta prvi mrežu tresu Omišani odnosno Čaić koji zabija za 3:4. Još jednom na bačenu rukavicu odgovara Hrvatski Dragovoljac koji je preko kapetana i možda najboljeg igrača susreta Marina Romića izjednačio na 4:4. Nakon toga igrale su se prijelomne minute susreta kada Ustanik nije iskoristio svoje prilike, a Hrvatski Dragovoljac preuzima inicijativu na terenu i odvodi susret u svoju korist. Do kraja utakmice iskustvo igrača Hrvatskog Dragovoljca je prevladalo. Igrači Ustanika nisu uspjeli postići više niti jedan pogodak, a Crni su odličnom igrom zabijali za pobjedu. U preostalim minutama utakmice u strijelce su se upisali još jednom Prančević, te dva puta Repić i tako postavili rezultat na konačnih 7:4.

Hrvatski Dragovoljac je nakon uzbudljive utakmice protiv Ustanika uspješno prošao prvo kolo memorijala Chombe. U drugom kolu Crni igraju protiv boljeg iz dvoboja FS Tandem i Meniskus koji će snage odmjeriti u ponedjeljak.