ŽKK Dugopolje nije uspjelo iznenaditi Splićanke

Uspješniji su bili KAZL i KK Split

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Proteklog vikenda naše momčad iz ŽKK Dugopolja odigrala je dva prvenstvena susreta u dvije različite kategorije. Mlađe kadetkinje su nastupile u subotu, dok se susret u Ligi djevojčica/dječaka igrao u nedjelju. ŽKK Dugopolje nije uspjelo iznenaditi Splićanke

Pobjeda KAZL-a, ozljeda Radovan

U subotu je ŽKK Dugopolje gostovalo na Ravnim njivama u sklopu 11. kola Županijske lige mlađih kadetkinja. Igrali su protiv momčadi KAZL-a koje su prvakinje Hrvatske u ovom godištu.

U prvom poluvremenu ŽKK Dugopolje se uspijevalo nositi sa domaćinima. Rezultat ipak ne odaje pravi dojam igre, te je poluvrijeme završilo 29:12 za KAZL.

Na kraju druge četvrtine naša igračica Anđela Radovan je ozlijedila koljeno, što je uvelike prevagnulo u odnosima snaga u nastavku susreta u korist domaćina. unatoč ozljedi Radovan naše cure se nisu predavale do samoga kraja, ali domaćini su ipak bili uspješniji.

Trener Stipe Čipčić je rekao:

Znali smo da će biti zahtjevna i teška utakmica budući da smo igrali protiv prvakinja Hrvatske. Cure su se borile koliko su mogle, ali nažalost ozljeda jedne od glavnih igračica nas je poremetila u igri. U prve dvije četvrtine smo držali priključak, ali ozljeda Anđele Radovan je bila presudna da utakmica postane jednosmjerna. Cure su se i do kraja borile maksimalno, ali nažalost nismo uspjeli. Mislim da ovaj rezultat nije pravi pokazatelj stanja na terenu, no KAZL je zasluženo pobijedio.

KAZL – ŽKK Dugopolje:   67:22 (15:8, 14:4, 22:4, 16:6 )

ŽKK Dugopolje: Radovan (2), Ževrnja (3), Perišić (7) , Vladović, Ravlić, Mustapić L. (5), Jukić, Mustapić J., Čipčić, Plazibat (5)

Idući vikend ŽKK Dugopolje u ligi mlađih kadetkinja je slobodno.

KK Split bolji u Ligi djevojčica/dječaka

U nedjelju ekipa ŽKK Dugopolja gostovala je na Gripama gdje su ih u redovnom kolu Lige djevojčica/dječaka dočekali KK Split. Domaćini su najuspješniji ove sezone a u prvoj utakmici su bili uspješniji od Dugopoljaca.

Split je u utakmicu ušao kao favorit, a iznenađenje je bilo teško očekivati budući da je po tko zna koji put ove sezone Dugopolje imalo peh sa ozljedama. Za ŽKK Dugopolje nije mogla nastupiti najbolja igračica koja se ozlijedila dan prije u dvoboju protiv KAZL-a. Također nedostajalo je još nekoliko igračica zbog čega nije bilo širine klupe.

Split je od starta krenuo ozbiljno i brzo je napravio prednost od 10 koševa razlike. Dugopolje se nikako nije uspijevalo priključiti i smanjiti zaostatak. Kada bi se Dugopoljke i uspjele približiti počele bi griješiti što bi Split iskoristio i odmah napravio razliku te bi se ponovno odmakao. KK Split je na taj način uspješno kontrolirao utakmicu koja je završila njihovom pobjedom 39:25.

Trener Stipe Čipčić je nakon utakmice rekao:

Igrali smo protiv favorita prvenstva a u dvoboj smo ušli i desetkovani. Ozljeda Anđele Radovan i nedostatak još nekoliko igračica nas je dosta poremetilo. Taj peh nam je umnogome otežao situaciju, pogotovo u smislu rotacije tijekom utakmice. Split je zasluženo pobijedio na čemu im čestitamo.

KK Split – ŽKK Dugopolje: 39:25

ŽKK Dugopolje: Ževrnja (3), Perišić (5), Vladović (4), Ravlić, Mustapić N. (8), Jukić (5), Mustapic I.

Idući tjedan u Ligi djevojčica/dječaka ŽKK Dugopolje gostuje kod KK Adriatic.

Latest News

INDIJSKI IZBORNIK NAHVALIO HRVATSKU IGRU PROTIV ŠKOTSKE: Ovako rasterećeni možemo do kraja

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom 3:1 nad Škotskom, u zadnjem kolu D skupine Eura, osigurala je plasman u osminu finala....