Foto: Privatni album

Zdravi bili dico moja!

Gledan ovi jad iz Ukrajine, i sve me vraća na naš rat. Ista priča o ugroženin, ista razaranja, ista velika razlika između vojski. Ali samo jedna stvar nije ista. Nami su lupali embargo, nisu nan dali uvozit ni čačkalicu a kamoli top, a njiman Bogu fala šalju. Nemojte me dico moja krivo svatit, i nek in šalju, triba in pomoć!

Morebit da je i ova jadna evropa na našin kostima nešto i naučila. Naučila da divljega agresora, bijo on srbin ili rujo, nećeš zaustavit pričon. A kad se dogodi Vukovar ili Srebrenica, đavlu korist je plakat!

A sićan se kako mi je pokojni ćaća priča o Ukrajini. On je gori bijo u prvome ratu. I undak su se tukli protiv rusa. Govorijo je ćaća kako je Ukrajina plodna i ravna, kako su ljudi radišni i dobri. E moj ćaća, opet namisto plugova zemlju ruju granate, i maniti rujo sve radi nebili Ukrajinu u papar dovejo.

A rujo mislijo on će to u dva-tri dana rješit! Oćeš, kako nećeš! Nemere se narod pobjedit. Nemereš otić na tuđe i mislit kako će oni past tebi prid noge. I sad će rusiman bit čupavo. Jesu jači , jesu bolje opremljeni, ali Ukrajinci brane svoje.

I za našega rata srbadija je mislila da će nas brzo rješit. A na kraju malo traktora bilo za uteć! I sad su srbi uz ruse. To je mensečini ista pamet. I oni bi ovde barkali da ji nije stra. Ničega se to odreklo nije. Ni velike srbije ni ratova. Samo, krenu li opet, mislin da će in bit zadnje. Naši, kaže plenković pomažu. I nek pomažu! Šalji jin sve ono pušaka šta nama više ne vridi po standardu. Šalji sve šta ljudiman more pomoć. Jerbo pukne li Ukrajina, neće rujo stat! Dico moja, nikome rat nije dobra donijo. Neće ni rusiman.

Bit će putinu veselo i u rusiji. Pod ovin sankcijan ljudi će sve gore i gore živit, a odvikli su se sssr-a. Navika narod živit ko na zapadu. A sad pušiona. Tako da mislin da će i rusi sve više dizat glavu.

A u Ukrajinu odoše i naši dragovoljci. Nek in je Bog na pomoći, i did bi iša da iman manje godina! I sve nekako mislin da bi se naši gori opet mogli nać oči u oči sa četnicin. A ako bude tako, undak san siguran ko će pobjedit! Komu četnici pomažu taj nemere bit pobjednik nikako! Ni vojni ni moralni!

I na kraju, vidite li dico moja, izbjeglice iz Ukrajine? Sve žene, dica i starci! E sad ji usporedite sa izbjeglican iz Sirije itd. Ima razlike, jel tako???

Zdravi bili!
Vaš did Andrijica