Jučer je odigrano 20. kolo talijanske Serie A. Udinese je gostovao kod Chieva, a utakmica je završila 1:1.

U prvom poluvremenu Chievo je potpuno nadigrao Udinese. Stalno su pritiskali i stvorili nekoliko prilika. Ipak, najviše su pokušavali udarcima izvan kaznenog prostora. Golman Udinesea Bizzari odigrao je odličnu utakmicu. No već u 9. minuti Radovanović je postigao prekrasan pogodak za 1:0. Sa desnog ruba šestnaesterca, nekih osamnaest metara, potegao je vanjskom lijevom i pogodio u suprotan kut i same gornje rašlje. Na ovaj odličan udarac ni gostujući vratar nije imao odgovor. Sa vodstvom na svom kontu domaćini su i dalje pritiskali. Nakon izvedenog slobodnog udarca, sa dvadesetak metara pokraj aut linije, glavom je pucao Stepinski i postigao novi pogodak za žute. No sudac utakmice je, uz pomoć video pregleda, opravdano ustanovio kako se radi o zaleđu te je poništio zgoditak. To nije omelo momčad iz Verone da nastavi sa napadima. Iako su imali još nekoliko dobrih pokušaja, Bizzari je uspješno obranio svoja vrata.

Udinese je ipak uspio postići izjednačujući pogodak za 1:1. U 41. minuti, u jednom od rijetkih napada gostiju, Jankto je na rubu šestnaesterca produžio loptu za Pezzellu. Ovaj je potom po podu centrirao na prvu vratnicu. Sa 3 metra od gola, potpuno sam i ničim izazvan u najboljoj namjeri da zaustavi opasnost, Tomović je skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Golman Chieva Sorentino je pokušao obraniti udarac no nije uspio.

Udrugom dijelu utakmice, Udinese se probudio i bio konkretniji. Stvorili su nekoliko prilika, dok je Chievo imalo svega dvije izglednije šanse. No svi pokušaji i jednih i drugih bili su sasvim bezopasni po vrata protivnika. Jalovi napadi završavani su udarcima van kaznenog prostora te bi prolazili pokraj vratiju. Tek u nekoliko navrata, udarce upućene u okvir, vratari bi bez većih problema ukrotili.

Andrija Balić, iako je bio na klupi, nije ulazio u igru. Trener Massimo Oddo svakako vjeruje u njegove mogućnosti, te ne sumnjamo kako će dobivati sve više prilika za pokazati ono što već svi znamo da posjeduje, a to je izniman talent i znanje.

Nakon ove odigrane utakmice, Udinese se nalazi na devetom mjestu te je i dalje u borbi za šesto mjesto i ulazak u kvalifikacije za Europsku ligu. Trenutno tu poziciju drži Sampdoria. Sljedeću utakmicu Udinese igra za dvije nedjelje, 21. siječnja, na domaćem terenu protiv momčad SPAL. U toj utakmici domaćini su apsolutni favoriti i sve osim njihove pobjede bilo bi veliko iznenađenje.

Rezultati by SofaScore