Split

Druga HNL: Dugopolje dočekuje Zadar

Must Read
Najnovije vijesti, zanimljivosti i događanja iz općine Dugopolje, Hrvatske i svijeta

Nakon poraza bez ispaljenog metka u Osijeku, NK Dugopolje danas igra dalmatinski derbi. Na stadionu Hrvatskih vitezova Dugopoljci će u 19. kolu Druge HNL ugostiti ekipu NK Zadra.

Dugopolje je u prošlom prvenstvenom kolu protiv Osijeka II odigrao vrlo slabu utakmicu. Ozbiljnije su zaprijetili tek jednom kada je u 46. minuti udarac uputio Jelavić no domaći vratar je spriječio ulazak lopte u gol. Dugopoljci ove sezone bodove ostvaruju pretežito kao domaća momčad. Na gostovanjima su upisali tek 2 pobjede i 1 neriješeni rezultat što im je donijelo 7 bodova. Ostalih osvojenih 16 bodova od ukupno 23 upisali su na domaćem terenu. Takva igra čini ih izrazito domaćinskom momčadi što im je odlična uvertira u današnji susret. Utakmica sa Zadranima bit će im tek druga na dugopoljskom stadionu u nastavku prvenstva. U prvom domaćem dvoboju u 2019. godini, Dugopolje je slavilo protiv Kustošije 1:0. Uz pobjedu protiv Hajduka II, te izgubljene susrete od Varaždina i Osijeka II, Dugopolju je današnji dvoboj protiv Zadra prilika da preokrene dojam na pozitivnu stranu.

Zadrani se nalaze na 7. mjestu na tablici, odnosno tik ispred Dugopolja. Uz utakmicu više, momci s Kalelarge imaju i bod više od njihovih domaćina u ovom kolu. Kao i većina drugoligaških momčadi i Zadar je domaćinska momčad. U gostima su ove sezone u 8 utakmica osvojili 5 bodova. Sve bodove su osvojili igrajući neriješeno, tek su upisali i 3 poraza. To pokazuje da, iako kao gosti osvajaju malo bodova, ekipa Zadra nije nimalo lagan protivnik. Njihove utakmice u gostima su iznimno efikasne, pa gledatelji mogu uživati vidjevši u prosjeku i po 4 gola na utakmici. Zadar u nastavku prvenstva ima 2 pobjede, 1 neriješen rezultat i 2 poraza. U prvom dvoboju ove dvije momčadi Zadrani su slavili nad Dugopoljem. Unatoč vodstvu Dugopolja od 0:1, Zadrani su uspjeli preokrenuti rezultat i upisati pobjedu s rezultatom 3:1. To je bila ukupno 3 pobjeda Zadra nad Dugopoljem u njihovih 5 ogleda. Dva puta slavili su Dugopoljci, dok do sada nije bilo neriješenog ishoda.

Utakmica između NK Dugopolja i NK Zadra igra se s početkom u 16:30 sati.

Rezultati by SofaScore

Latest News

Trener Tramezzani nakon remija u Koprivnici: “Tužni smo i razočarani jer nismo uspjeli utakmicu završiti sa 11 igrača”

Hajduk je iz Koprivnice otišao s jednim bodom. “Tužni smo i razočarani jer nismo uspjeli utakmicu završiti sa 11 igrača....