DJEČACI B

U subotu su dječaci B u Zadru odigrali susrete posljednjeg 14. kruga i ostvarili dvije pobjede. Dječaci su prošli vikend osigurali odlazak na završnicu sa drugog mjesta te ih je ovaj vikend čekao susret protiv prvoplasiranog Zadra 2013 i predposljednjeg Zadra 1954. Iako nisu mogli prestići Zadar 2013, ovaj susret je objema ekipama poslužio kao odlična provjera prije nastupa na završnici. Dugopoljski dječaci su na kraju slavili 16:15 (7:8). Nervozan ulazak u susret i domaći su poveli 3:0. Nakon par minuta dječaci su se pribrali i poveli 6:5, nažalost tu prednost nisu zadržali do kraja poluvremena ponajviše zbog promašena dva sedmerca u posljednjih pet minuta poluvremena. U drugom dijelu su krenuli odlučno te su ponovno poveli 11:10, tu prednost nisu više ispuštali, a u 39. minuti su pogotkom Perića za 16:13 osigurali pobjedu. U napadu najefikasniji Perić, Silić i Barbarić sa po 4 pogotka. Cijela ekipa je odlično odigrala obranu, a posebno Buzov koji vrlo dobro zaustavio najboljeg domaćeg igrača.

U drugom susretu s Zadrom 1954 slavili su 10:7 (8:4). Veliki dio susreta odigrali su dječaci koji nisu igrali u prvom susretu te su na kraju ipak uspjeli pobijediti. U susretu sa dosta pogrešaka i promašaja sa strane dugopoljske momčadi, najefikasniji Jurenić sa 3 i Dugonjić sa 2 pogotka.

Dječaci su se ovim pobjedama stekli samopouzdanje i sada slijede tri tjedna završnih priprema za završnicu prvenstva Hrvatske koja se igra u Poreču od 9. do 12. svibnja.

DJEČACI A

U subotu su na Jelsi dječaci odigrali susrete 16. kruga te zabilježili pobjedu i poraz. U prvom susretu su poraženi od RK Jelse 23:12 (13:4). Poveli su dječaci 2:0, i tu kao da je bio kraj. Ponovno su ušli u crnu rupu i domaćini su do poluvremena osigurali pobjedu. Veliku ulogu su u tome imali i suci neujednačenim kriterijem suđenja gdje su u prvih 10 minuta dugopoljskim igračima dodijelili četiri isključenja, od toga dva najboljem igraču A. Rogošiću. U drugom dijelu su domaći utakmicu sigurno priveli kraju. Osim A. Rogošića sa 7 pogodaka ostali dječaci su ponovno pokazali premalo odlučnosti u napadu. Osjetio se i izostanak prvog ljevaka Radanovića koji je slomio nogu te je za njega sezona završena.

U drugom susretu s RK Benkovcem, Dugopoljci su slavili s 20:11 (12:3). Od početka su ušli čvrsto i serijom 9:1 na početku susreta osigurali pobjedu. U strijelce se upisalo 10 igrača, a njefikasniji je bio Kolić sa 5 pogodaka.

Izvor: RK Dugopolje