Sinoć se u sinjskoj dvorani Ivica Glavan – Ićo igrala utakmica 9. kola 1. ŽMNL. Susret u kojem je Hrvatski Dragovoljac dočekao ekipu Geniusa bio je dio tog posljednjeg kola jesenskog dijela prvenstva.

Obje momčadi u dvoboj su ušle sa istim bodovnim učinkom, te su zauzimale drugu i treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Ispred njih bila je ekipa Solina koja je imala odigranu utakmicu više i osvojena 21 bod. Stoga je ovaj dvoboj bio odlična prilika za bilo kojeg od suparnika da eventualnom pobjedom preskoči Solinjane i okruni se titulom jesenskog prvaka. U okviru toga i utakmica je bila dosta tvrda i čvrsta sa obje strane. Gledatelji su vidjeli manji broj golova, osobito u prvom poluvremenu, nego što to ove dvije ekipe uobičajeno postižu. Genius je odmah nakon prvog sučevog zvižduka pokazao da je iskusna i opasna ekipa i u nekoliko navrata zaprijetio, ali domaćini su sve opasne napade uspješno otklonili. Crni su prvu pravu priliku imali u 7. minuti kada je Mandurić silovitim udarcem opasno zaprijetio, no lopta prolazi pokraj gola. Mreže su mirovale do 8. minute kada Genius lijepim pogotkom Mrkovića dolazi do vodstva od 0:1. Dvije minute kasnije uslijedio je šok za ekipu Geniusa kada je Roguljić u istoj minuti zaradio dva žuta kartona i gosti su ostali s igračem manje. U periodu kada su imali igrača više u polju, momčad Hrvatskog Dragovoljca nije uspjela iskoristiti tu situaciju i rezultat se nije mijenjao. Do kraja poluvremena bilo je izglednih prilika na obje strane, no na odmor se otišlo s rezultatom od 0:1.

U nastavku susreta Crni su krenuli agresivnije i odmah na početku drugog dijela stvorili su nekoliko vrlo opasnih prilika. No u tim situacijama iskazao se vratar gostiju Županović koji je sve pokušaje Hrvatskog Dragovoljca uspješno obranio. U 25. minuti susreta novi šok, ali ovaj put za domaću ekipu. Genius je povisio na 0:2 nakon što se lopta sretno odbila od vratnice, uslijed loše procjene inače vrlo dobrog vratara domaćih Bradarića. Tri minute kasnije nakon solo akcije gostujućeg Bradarića, gosti povisuju na 0:3. Ipak, Crne taj rezultat nije obeshrabrio već su dali svoj maksimum u nastojanjima da preokrenu rezultat. U 31. minutu dvoboja Zečić je smanjio na 1:3. U sljedećoj minuti isto je napravio i Plazibat, te je rezultat sada bio 2:3. Ipak, igrači Geniusa brzo su došli sebi i u 32. minuti golom Cikojevića vratili prednost od dva razlike na 2:4. Posljednji pogodak na susretu dogodio se u 34. minuti kada je Bradarić za Genius postavio konačnih 2:5. Nakon primljenog gola domaćini su, u nadi da mogu doći do poravnanja rezultat, počeli igrati s igračem/vratarom u polju, no ipak bezuspješno.

Hrvatski Dragovoljac je imao velike prilike za postizanje više pogodaka na utakmici ali jednostavno nije išlo. Treba pohvaliti sjajnog vratara gostiju Županovića koji je vrhunski branio cijelu utakmicu. Genius je ovom pobjedom zasluženo postao jesenski prvak 1. ŽMNL. Unatoč dvama porazima, igrači Hrvatskog Dragovoljca odradili su vrlo dobar prvi dio sezone. U drugom dijelu prvenstva gledat ćemo neizvjesnu i napetu borbu za najbolje ekipe u prvenstvu.

Sada slijedi zimska stanka. U 10. kolu nastavak prvenstva Hrvatski Dragovoljac otvorit će utakmicom protiv ekipe Royal športa.